Notowania

handel detaliczny
01.06.2016 17:41

Przychody właściciela sklepów Reserved rosły wolniej

Dynamika wzrostu skonsolidowanych przychodów wyniosła w maju 5 procent rok do roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LPP, materiały prasowe)

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w maju 2016 roku przez grupę kapitałową LPP wyniosły ok. 471 mln zł i były wyższe o ok. 5 procent rok do roku. Oznacza to spadek dynamiki wzrostu przychodów właściciela m.in. sieci sklepów Reserved.

Dynamika wzrostu skonsolidowanych przychodów spółki w ujęciu rocznym w kwietniu wyniosła 23 procent rok do roku, a wartość ich wartość wyniosła 472 mln złotych.

"Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży w maju wynosiła 53 procent i była o ok. 1 pkt proc. wyższa od marży zrealizowanej w maju roku poprzedniego"- czytamy w komunikacie.

Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń - maj 2016 roku wyniosła 2 118 mln zł. Przychody te były wyższe o ok. 16 procent rok do roku.

Notowania akcji spółki LPP w maju

Powierzchnia handlowa sklepów na koniec maja wyniosła ok. 864 tys. m2 i była większa o ok. 12 procent rok do roku.

LPP zarządza 6 markami modowymi - Reserved, Cropp, House, Mohito, SiNSAY i Tallinder. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Tagi: handel detaliczny, lpp, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2016

hahaMam tylko nadzieję, że mimo katastrofalnej ustawy np. potężny b..365 wejdzie na polski rynek i puści juroszka z torbami.

Rozwiń komentarze (1)