Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
crm
03.01.2014 22:59

PZ Cormay planuje emisję akcji. Wkrótce głosowanie

Mowa o ponad 10 milionach akcji. Zachowane ma być prawo poboru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(peepo/iStockphoto)

PZ Cormay planuje emisję do 10.620.659 akcji serii K z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna planowana jest na 3,40 zł - poinformowała spółka w komunikacie. Dniem prawa poboru ma być 14 kwietnia.

Decyzję o emisji akcji podejmie walne zgromadzenie PZ Cormay zwołane na 31 stycznia. Za każdą posiadaną akcję akcjonariuszowi przysługiwać będzie jedno prawo poboru akcji serii K.

Zamiarem zarządu spółki jest pozyskanie z emisji kwoty do 36 mln zł, co oznacza, że cena emisyjna planowana jest w wysokości 3,40 zł za jedną akcję. Na zamknięciu piątkowej sesji za jedną akcję spółki płacono 9,40 zł.

PZ Cormay planuje stworzenie na terenie SSE Euro-Park Mielec podstrefa Lublin centrum produkcyjnego, w którym realizowane będą dwa kluczowe procesy związane z produkcją analizatora BlueBox: produkcja i napełnianie kaset mikroprzepływowych oraz montowanie aparatów w ramach montowni wyposażonej w stanowiska kontroli jakości. Środki z emisji posłużą do sfinansowania tej inwestycji.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: crm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz