Notowania

giełda
06.12.2018 08:31

Majdan podpisał umowę z właścicielem Biedronki. Promocja perfum Vabun w Hebe

Spółka Vabun kierowana przez Radosława Majdana szuka kanałów sprzedaży. Z pocztą się nie udało, ale niedługo perfumy reklamowane przez samego prezesa-celebrytę pojawią się na półkach w Hebe. To będzie prawdziwy test, czy przedsięwzięcie ma szanse powodzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jankowski/REPORTER)
Prezes Vabun zareklamował już swój produkt, a teraz próbuje go sprzedać

Akcje Vabun osiągnęły dwa tygodnie temu swoje historyczne dno 1,24 zł, ale obecnie notowane są już po prawie 1,90 zł. Trudno właściwie określić, ile spółka jest naprawdę warta, bo dopiero zaczyna działalność. W trzecim kwartale wykazała 158 tys. zł przychodów i stratę 10 tys. zł. Jej wycena opiera się chwilowo na sile marketingowej nazwiska prezesa-celebryty Radosława Majdana.

Notowania akcji Vabun

Być może wkrótce będzie się opierać na czymś bardziej konkretnym jak przychody. Zarząd spółki 4 grudnia otrzymał aneks do umowy sprzedaży zawarty ze spółką Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja. Na jego mocy spółka przystąpiła do zaproponowanej przez sieć drogerii Hebe akcji rabatowej, mającej na celu zwiększenie potencjału sprzedaży perfum marki RM Vabun. To przełoży się na wzrost przychodów spółki ze sprzedaży wyprodukowanych na zlecenie spółki wyrobów.

Zarząd Vabun szacuje, że po wdrożeniu stosownych postanowień aneksu sprzedaż perfum marki RM Vabun na rzecz JMDiF zwiększy się o ok. 25 proc. rdr.

Zobacz też: Nino o biznesie - Radosław Majdan: inspiracją byli Indianie

W trzecim kwartale spółka ma za sobą nieudane wprowadzenie perfum do sieci placówek Poczty Polskiej. Vabun szuka kanałów sprzedażowych, w czym pomaga jej spółka Ptak Warsaw Expo i firma agencyjna. Prowadzone są też rozmowy na temat wprowadzenia produktów na rynek rosyjski.

Hebe to sieć drogerii właściciela sieci Biedronka, czyli spółki Jeronimo Martins, którym ta chce konkurować z siecią Rossmann. W trzecim kwartale otwarto 7 nowych sklepów sieci i dwa zamknięto, w związku z tym sieć liczy już 207 punktów. To niewiele więcej niż Rossmann ma w samym tylko województwie mazowieckim (180). Rok temu Hebe liczyło 166 sklepów.

Hebe nie przynosi jeszcze zysków. Sprzedaż doszła do 50 mln euro w trzecim kwartale, czyli o 23 proc. więcej rok do roku, uwzględniając zmianę kursów walut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, vab, vabun, radosław majdan, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2018

PolakRadek w Biedronce - właściwy człowiek na właściwym miejscu

06-12-2018

Karoldolać wody i sprzedawać jako płyn do spryskiwaczy.5 l/5 zł

06-12-2018

EwTe pseudo zapachy nie nadają się nawet do kibla

Rozwiń komentarze (126)