Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafako podpisała nową umowę gwarancyjną

0
Podziel się:

"Chcemy być beneficjentem spodziewanej podaży projektów w energetyce i przemyśle i zamierzamy wykorzystać pozyskane limity w celu dalszej budowy portfela zamówień".

Rafako podpisała nową umowę gwarancyjną
(Hiuppo/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
bEKizeeZ

Rafako podpisało ze STU Ergo Hestia umowę o współpracy w zakresie udzielania gwarancji ubezpieczeniowych w ramach przyznanego limitu gwarancyjnego. Kwotę limitu gwarancji ustalono na 40 mln zł.

"Umowa została zawarta na czas nieokreślony. Łączna wartość limitów gwarancyjnych zawartych przez grupę Rafako w 2015 roku wynosi 91 mln zł. Grupa finalizuje rozmowy z kolejnymi instytucjami finansowymi dotyczące udzielenia nowych limitów gwarancyjnych" - czytamy w komunikacie.

- Pozyskanie nowych gwarancji jest kolejnym pozytywnym wydarzeniem w spółce w ostatnich miesiącach. Chcemy być beneficjentem spodziewanej podaży projektów w energetyce i przemyśle i zamierzamy wykorzystać pozyskane limity w celu dalszej budowy portfela zamówień - skomentowała prezes Rafako Agnieszka Wasilewska-Semail, cytowana w materiale.

bEKizefb

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1.183,5 mln zł w 2014 roku.

bEKizefC
energetyka
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)