Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rafako poszukuje kontraktów zagranicznych

0
Podziel się:

Jesteśmy przekonani, że uda nam się osiągnąć poziomy rentowności założone w strategii.

Rafako poszukuje kontraktów zagranicznych
(TAURONPE)
bEUJzeSt

W poszukiwaniu wyższej rentowności projektów, Rafako mocno przygląda się zagranicy, poinformowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail. Jednocześnie zaznaczyła, że spółka poprawi wskaźniki rentowności r/r w 2015 roku.

"Jesteśmy przekonani, że uda nam się osiągnąć poziomy rentowności założone w strategii. W tym roku kończymy pewne kontrakty, dzięki ich znacznemu zaawansowaniu jesteśmy w stanie prognozować finalną marżowość. Z drugiej strony mamy założenie - i tak też rentowność była przez nas projektowana - że zwolnią nam się możliwości gwarancyjne. Uwolni nam się gotówka, którą będziemy mogli wykorzystać do realizacji kontraktów i poprawy rentowności tych kontraktów. Na przyszłe lata mocno patrzymy na zagranicę, bo marże, jakie oferuje rynek polski nie pozwolą na osiągnięcie założonych poziomów rentowności" - powiedziała Wasilewska-Semail podczas konferencji prasowej.

"Na pewno uda się poprawić wskaźniki rentowności w tym roku" - zaznaczyła. Wiceprezes Krzysztof Burek dodał, że spółka pracuje nad wieloma potencjalnymi zagranicznymi kontraktami.

bEUJzeSv

"Pracujemy nad wieloma tematami, jest ich ok. 60 w różnej fazie zaawansowania, niektóre są w już w przetargach, inne śledzimy. Chcemy dalej badać nasze rynki tradycyjne - gdzie kiedyś byliśmy lub jesteśmy. Tradycyjnie istotne są Bałkany, rozmawiamy tam m.in. na tematy w ochronie środowiska. Rynek turecki też jest dla nas ważny i oczywiście Europa, gdzie chcemy być obecni jako dostawca instalacji, choć to trudny rynek" - powiedział Burek.

Wyjaśnił także, że spółka pracuje nad kilkoma projektami badawczymi, rozwijając technologie w obszarze ochrony środowiska i w tym roku będzie jasne, czy zaprocentują. Wskazał także, że w związku z zaostrzającymi się normami ochrony środowiska, o instalacjach zaczynają myśleć także mniejsze podmioty.

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1.183,5 mln zł w 2014 r.

bEUJzeSW
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)