Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rafał Czyżewski został prezesem Greenway Infrastructure Poland

Rafał Czyżewski został prezesem Greenway Infrastructure Poland

Greenway Infrastructure Poland powołała Rafała Czyżewskiego na prezesa, podała spółka.

Nowy prezes będzie odpowiedzialny za strategię, relacje inwestorskie, podnoszenie satysfakcji klienta, reprezentowanie oraz zarządzanie firmą, podano w komunikacie.

"Bardzo cieszę się na to nowe wyzwanie i z faktu dołączenia do zespołu, który już aktywnie działa na polskim rynku. Polska w wielu aspektach dopiero zaczyna rozwijać elektromobilność. To, co robi Greenway niewątpliwie będzie miało ogromny wpływ na postęp w tej dziedzinie. Infrastruktura, którą budujemy połączy nas z naszymi sąsiadami na północy i zachodzie, a także pomoże rozwiązać niektóre z naszych problemów związanych z zanieczyszczeniami powietrza spowodowanymi przez transport. To projekt, który zmienia reguły rynkowej gry i jestem dumny, że mogę zaangażować się w niego jako prezes zarządu spółki" - powiedział Czyżewski, cytowany w komunikacie.

"Jest mi bardzo miło ogłosić naszą współpracę z Rafałem. Wniesie on do istniejącego zespołu swoje olbrzymie doświadczenie w zakresie zarządzania, potwierdzone wieloletnimi sukcesami w branży energetycznej. Mamy pewność, że doskonale wie, jak zadbać o wysokiej jakości obsługę klienta. Jego zamiłowanie do innowacji, wiedza o polskiej energetyce i dążenie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce są cechami, które niezwykle doceniamy" - powiedział Peter Badik, współzałożyciel i partner zarządzający Greenway Infrastructure.

Rafał Czyżewski w latach 2011-2015 był prezesem Energa-Operator, operatora sieci energetycznych należącego do Energi. Doradzał Greenway od momentu jej wejścia na polski rynek w 2016 roku.

Greenway buduje pierwszą kompleksową sieć publicznie dostępnych stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Pozwoli ona kierowcom aut elektrycznych podróżować po całym kraju, jak również ułatwi komunikację z zagranicą, gdzie e-mobilność jest już popularna. Zgodnie z planami Greenway, pierwsze 75 stacji ładowania ma zostać ukończone do marca 2018 roku.

Pierwsza stacja szybkiego ładowania, zainstalowana w ramach sieci Greenway, została otwarta w warszawskiej Galerii Mokotów w grudniu 2016 roku. Firma prowadzi obecnie negocjacje z zarządcami innych nieruchomości na terenie całej Polski.

energetyka, logistyka, transport
ISB
Czytaj także
Polecane galerie