Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rawlplug liczy na 700 mln zł przychodów. Co z inwestycjami?

0
Podziel się:

Koelner poinformował, że na działalność grupy większego wpływu nie ma sytuacja na Ukrainie.

Radosław Koelner
Radosław Koelner (materiały prasowe)

Rawlplug zakłada, że w tym roku uda mu się przekroczyć poziom 700 mln zł przychodów. Liczy także na spadek kosztów i znaczna poprawę zysku netto. Nakłady inwestycyjne na 2014 rok zaplanowano na ok. 15 mln zł - poinformował na konferencji prezes Radosław Koelner (na zdjęciu).

Pytany o poziom sprzedaży, jaki Rawlplug może wypracować w tym roku, Koelner odpowiedział: _ Nasze wewnętrzne założenia mówią o przekroczeniu 700 mln zł _.

_ - Ten rok zaczął się dobrze. Dynamiczne wzrosty sprzedaży notowaliśmy m.in. na rynku polskim, brytyjskim i francuskim. To nastraja nas optymistycznie do całego 2014 r. _ - powiedział.

Dodał, że za wzrostem przychodów powinien podążyć jeszcze bardziej dynamiczny wzrost zysku, a przekroczenie 700 mln zł obrotu powinno dać dodatkowo ok. 15 mln zł na poziomie zysku netto.

_ - Na to wskazuje matematyka, jednak musimy poczekać na to co przyniesie rzeczywistość. Nie publikujemy prognoz. Liczymy jednak na znaczną poprawę zysku _ - skomentował prezes.

Koelner poinformował, że na działalność grupy większego wpływu nie ma sytuacja na Ukrainie. - _ Wyniki z Ukrainy nie są skonsolidowane w grupie, a do Rosji kierujemy tylko ok. 5 proc. naszej sprzedaży _ - podał.

Koelner przyznał, że bolączką grupy są wysokie koszty sprzedaży i ogólnego zarządu, które w 2013 r. wyniosły łącznie ok. 160 mln zł. Poinformował, że spółka liczy na to, iż koszty ogólnego zarządu w tym roku nie wzrosną, a nawet uda się je nieco zmniejszyć. Spadku oczekuje także w przypadku pozostałych kosztów operacyjnych i kosztów finansowych.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Rawlplug i o pozostałych spółkach z GPW

Koelner poinformował, że tegoroczny CAPEX ulegnie zmniejszeniu w stosunku do roku poprzedniego i wyniesie ok. 15 mln zł.

W 2013 r. Rawlplug wypracował 9,4 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec ok. 5 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 30 mln zł z 25 mln zł. Z kolei przychody skurczyły się rdr do 619 mln zł z 636 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)