Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Redukcja zapisów powyżej 80 proc. w ofercie Techmeksu

0
Podziel się:

Redukcja zapisów w zakończonej pod koniec kwietnia publicznej ofercie akcji bielskiej spółki informatycznej Techmex SA wyniosła ponad 80 proc. Spółka oferowała 3 mln akcji serii D nowej emisji oraz 1 mln akcji serii B należących do dotychczasowych akcjonariuszy, po 30 zł za akcję.

Redukcja zapisów w zakończonej pod koniec kwietnia publicznej ofercie akcji bielskiej spółki informatycznej Techmex SA wyniosła ponad 80 proc. - poinformował w środę prezes spółki Jacek Studencki.

"Redukcja zapisów w ofercie wyniosła powyżej 80 proc. w obu transzach" - powiedział podczas środowej konferencji prasowej Studencki.

Studencki planuje, że pierwsze notowanie akcji Techmeksu na warszawskiej giełdzie nastąpi około 15 maja. Spółka nie przewiduje notowania praw do akcji.

Techmex oferował 3 mln akcji serii D nowej emisji oraz 1 mln akcji serii B należących do dotychczasowych akcjonariuszy, po 30 zł za akcję.

Wcześniej spółka informowała, że w transzy indywidualnej znajdzie się 650.000 akcji serii D, a w transzy kwalifikowanej 3.350.000 akcji, w tym 2.350.000 akcji serii D i 1.000.000 akcji serii B.

Według nieoficjalnych informacji, spółka dokonała zmian w wielkościach poszczególnych transz, ale szczegóły nie są znane.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Techmex zamierza przeznaczyć 75 proc. środków pozyskanych z emisji na zakup wyposażenia i uruchomienie regionalnego centrum operacji satelitarnych.

Po 5 proc. wpływów z emisji ma być przeznaczone na rozwój ogólnopolskiej sieci centrów outsourcingowych oraz na rozwój sieci sprzedaży w Europie Centralnej.

Techmex zamierza rozszerzyć działalność na kraje nadbałtyckie oraz Słowację, Czechy i Węgry. Spółka planuje utworzenie sieci zagranicznych biur handlowych oraz uruchomienie, w ścisłej współpracy ze strategicznymi dostawcami, programów partnerskich dla lokalnych kooperantów.

Pozostałe środki mają być przeznaczone na przejęcia niszowych spółek technologicznych oraz pozyskanie specjalistów i nowych technologii.

W 2003 roku skonsolidowane przychody Techmeksu spadły do 406,2 mln zł z 567,3 mln zł rok wcześniej. Zeszłoroczny zysk netto grupy zwiększył się do 5,1 mln zł z 1,1 mln zł w 2002 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)