Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekomendacja "kupuj" dla akcji Comarchu. Ile warte akcje?

0
Podziel się:

Bardzo dobry czwarty kwartał 2015 skłonił analityków do podniesienia ich prognozy zysku EBITDA .

Rekomendacja "kupuj" dla akcji Comarchu. Ile warte akcje?
(jarmoluk / pixabay (CC0 Public Domain))

Analitycy Haitong Bank podnieśli cenę docelową akcji Comarchu do 137 zł z 125,7 zł i potrzymali rekomendację "kupuj" dla spółki, wynika z raportu datowanego na 2 lutego.

W środę, ok. godz. 9:20 kurs akcji Comarchu wynosił 116,05 zł.

Bardzo dobry IV kw. 15 skłonił analityków do podniesienia ich prognozy zysku EBITDA spółki na 2015 rok o 20 proc. do 145 mln zł, czyli 18 proc. powyżej aktualnego konsensusu. Prognozy Haitong Bank dotyczące EBITDA w latach 2016-2017 pozostają prawie bez zmian.

"Analitycy doradzają kupno spółki Comarch przed ogłoszeniem wyników za IV kw. 2015, ponieważ, ich zdaniem, spowolnienie związane z okresem przejściowym w budżecie unijnym i presja na marże wynikająca ze zwiększenia zatrudnienia są już wliczone w wycenę. Na wyniki za IV kw. największy wpływ powinny mieć wysokomarżowy sektor TMT oraz handlu i usług. Ponadto, EBITDA wzrośnie dzięki jednorazowemu rozwiązaniu rezerwy na kontrakcie z rosyjskim klientem o wartości ok. 8 mln zł" - czytamy w raporcie.

Według wyliczeń Haitong Bank, Comarch jest notowany na atrakcyjnym poziomie EV/EBITDA 5.5x/6.1x na 2015E/16E, co oznacza dwucyfrowe dyskonto względem polskich i międzynarodowych porównywalnych spółek IT.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)