Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reorganizacja grupy PGF powinna zakończyć się w tym roku

0
Podziel się

Polska Grupa Farmaceutyczna (PGF) zamierza wydzielić dział hurtu do aptek do osobnej spółki, w 100 procent zależnej od PGF, a proces reorganizacji całej grupy powinien zakończyć się w tym roku.

Reorganizacja grupy PGF powinna zakończyć się w tym roku
(sjlocke/iStockphoto)
bDAGMkcB

Polska Grupa Farmaceutyczna (PGF) zamierza wydzielić dział hurtu do aptek do osobnej spółki, w 100 procent zależnej od PGF, a proces reorganizacji całej grupy powinien zakończyć się w tym roku, poinformował prezes Jacek Szwajcowski.

_ - Wydzielenie hurtu do aptek, który jest najstarszą częścią naszej organizacji, będzie miało aspekt organizacyjny i powinno pomóc w zarządzaniu holdingiem. Chcemy mieć cztery linie biznesowe, za które odpowiedzialne będą cztery osoby _- powiedział Szwajcowki podczas konferencji prasowej.

_ - To jest dobry czas, aby zakończyć reorganizację. Ten projekt powinien być zakończony do końca tego roku. Oznacza to oszczędności kosztowe w przyszłych okresach _- dodał prezes.

bDAGMkcD

PGF podał, że w I półroczu hurt do aptek stanowił 49 procent przychodów ze sprzedaży całej grupy.

PGF zaopatruje prawie 9 tys. aptek w Polsce w tym; 2280 aptek w programie _ Dbam o Zdrowie _, 4700 aptek prywatnych oraz 1720 aptek sieciowych, a oferta asortymentowa obejmuje 25 tys. produktów ze wszystkich grup terapeutycznych. Spółka współpracuje w ramach tego segmentu z 750 dostawcami.

Główne linie biznesowe PGF to: hurt do aptek (pod marką PGF - za ten obszar działalności odpowiedzialnych jest 13 spółek, zlokalizowanych w największych miastach Polski); hurt do szpitali, realizowany przez spółkę PGF Urtica, która zaopatruje ponad 80 procent szpitali w Polsce; detal (za rozwój detalicznej dystrybucji farmaceutyków w Europie Środkowej i Wschodniej odpowiedzialna jest spółka CEPD N.V.) oraz usługi dla producentów, dostarczane przez spółkę Pharmalink, na które składają się głównie usługi logistyczne, usługi call center oraz dystrybucja bezpośrednia.

Rynek hurtowy w Polsce w II kw. wzrósł o 2 procent w skali roku do 6,3 mld zł sprzedaży, zaś w I półroczu sprzedaż wyniosła 13,4 mld zł, co oznacza wzrost o 6 procent rok do roku.

bDAGMkcJ

| |
| --- |

bDAGMkde
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)