Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
17.09.2015 13:03

Reserved otwiera swój największy sklep w Niemczech. LPP zapowiada dalszą ekspansję

Zobacz, jak wygląda ekspansja spółki LPP w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LPP)
Otwarcie sklepu Reserved w Stuttgarcie

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka LPP, właściciel takich marek jak Reserved, Cropp czy House, otwiera swój największy z dotychczasowych salonów w Niemczech. Flagowy sklep Reserved, o powierzchni blisko 4 tys. metrów kwadratowych, powstał w Stuttgarcie. Spółka planuje zwiększyć liczbę placówek tej marki w Niemczech do ok. 30 w 2017 roku z obecnych 10 placówek, poinformował wiceprezes LPP, Piotr Dyka.

Reserved na niemieckim rynku obecny jest od roku. Sklep w Stuttgarcie będzie mieć powierzchnię blisko 4 tys. metrów kwadratowych i zaoferuje 137 tys. produktów, podała spółka w komunikacie.

- W naszej działalności w Niemczech kluczowe znaczenie ma zbudowanie rozpoznawalności marki. W pierwszym roku przeznaczyliśmy na ten cel prawie 4 mln euro, a w kolejnym nakłady na działania marketingowe będą podobne. Samo zbudowanie silnej pozycji rynkowej w Niemczech to projekt zaplanowany na 4 lata. Do 2017 roku chcemy tam otworzyć około 30 sklepów Reserved - powiedział Dyka, cytowany w komunikacie.

Od września 2014 roku firma uruchomiła w Niemczech 9 sklepów: 7 zlokalizowanych w centrach handlowych (m.in. w Bremie i okolicach Dusseldorfu) i 2 przy ulicach handlowych: w Lipsku i Stuttgarcie. Do końca 2015 roku zaplanowano jeszcze otwarcia w nieco mniejszych ośrodkach - m.in. w Aachen i Mannheim, dzięki czemu sieć marki w tym kraju na koniec roku liczyć będzie 12 sklepów. W przyszłym roku produkty Reserved dostępne będą natomiast w Hanowerze, Kolonii i Monachium, a na początku 2017 roku otwarty zostanie tzw. flagship w Berlinie.

LPP w najbliższych latach planuje także otwarcia flagowych salonów w europejskich stolicach mody i rozważa między innymi takie lokalizacje jak Paryż, Mediolan czy Londyn.

LPP zarządza 5 markami modowymi - Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły ok 4.758 mln zł w 2014 roku.

Tagi: handel detaliczny, lpp, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz