Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Revolut ma 2 mln klientów w Europie, planuje uruchomić platformę do inwestowania

1
Podziel się:

Revolut ogłosił, że pozyskał w Europie 2 mln klientów, przy czym Polska jest dla niego trzecim największym rynkiem, i pracuje nad uruchomieniem bezprowizyjnej platformy do inwestowania w akcje takich spółek, jak Apple czy Amazon, poinformowała spółka.

Revolut ma 2 mln klientów w Europie, planuje uruchomić platformę do inwestowania

"Revolut już niebawem umożliwi klientom błyskawiczne analizowanie i inwestowanie w spółki notowane w Wielkiej Brytanii i USA, a także w opcje i ETF (fundusze indeksowe). Innowacyjny fintech chce, by inwestowanie stało się tańsze i dostępne dla każdego. By zdemokratyzować inwestowanie w akcje, firma chce usunąć bariery w postaci wysokich opłat, niezrozumiałych interfejsów i nudnych tutoriali" - czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Revolut zwiększył liczbę klientów o ponad 300% do przeszło 2 mln, utrzymując tym samym pozycję najszybciej rozwijającej się spółki fintech w Europie. Z danych firmy wynika, że liczba transakcji wykonywanych przez klientów sięga 100 mln miesięcznie, a ich wartość przekracza 2 mld USD, podano również.

Revolut potwierdził, że największą społeczność klientów posiada w Wielkiej Brytanii, około 900 000 osób, drugim i trzecim największym rynkiem dla firmy są Francja i Polska. Fintech do tej pory obecny wyłącznie w Europie planuje w najbliższych miesiącach wejść na rynek amerykański, a także do Kanady, Singapuru, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii.

"Mówiąc wprost, zamierzamy zmienić reguły gry w inwestowaniu, tak jak zrobiliśmy to w usługach bankowych. Brokerzy potrafią obciążać klientów kwotą nawet 5 zł za transakcję, a interfejsy w platformach tradingowych są niewygodne, powolne i mylące dla konsumentów. Te mankamenty są dla nas jasne i przestrzeń do poprawy jest tu olbrzymia. W duchu Revoluta chcemy, by inwestowanie było tanie, intuicyjne i całkowicie mobilne, tego właśnie oczekuje społeczność naszych klientów. To dla nas kolejny ważny krok do skupienia w jednym miejscu wszelkich narzędzi przydatnych do zarządzania finansami na co dzień, od usług bankowych, przez waluty cyfrowe, po inwestowanie" - powiedział współzałożyciel i Chief Executive Officer w Revolut Nik Storonsky, cytowany w materiale.

Revolut z siedzibą w Londynie, powstały w lipcu 2015 r., zdobył już ponad 2 mln klientów w Europie i zrealizował 100 mln transakcji wartych ponad 16 mld USD. Revolut pozyskał finansowanie w wysokości 336 mln USD od najbardziej prestiżowych inwestorów, m.in. Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Sweb
3 lata temu
Warto sprawdzić nowy bank internetowy BlackCatCard, pochodzi z Malty, działa w całej UE, a konto u nich jest darmowe. Dla nowych klientów oferują 40 euro (czyli prawie 200 zł darmowego bonusu) :]