Notowania

handel detaliczny
29.05.2017 13:27

RN TXM powołała nowy zarząd z Tomaszem Walusiem na czele

Podziel się
Dodaj komentarz

Rada nadzorcza TXM odwołała obecny zarząd i powołała Tomasza Walusia na stanowisko prezesa zarządu (od 1 października 2017 r.), Krzysztofa Tomczyka na wiceprezesa ds. handlowych i Marcina Łużniaka na wiceprezesa ds. finansowych, podała spółka.

"Równocześnie rada nadzorcza TXM SA, uchwałą z dnia 29 maja 2017 roku powołała na okres nowej pięcioletniej kadencji od dnia 29.05.2017 r. nowy zarząd w następującym składzie: Tomasz Waluś - prezes zarządu, Krzysztof Tomczyk - wiceprezes zarządu ds. handlowych, Marcin Łużniak - wiceprezes zarządu ds. finansowych" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała także, że rada nadzorcza delegowała przewodniczącego rady nadzorczej pana Bogusza Kruszyńskiego do czasowego wykonywania czynności członka zarządu spółki na okres do 3 miesięcy od dnia delegowania, który będzie czasowo wykonywał czynności prezesa zarządu.

Tomasz Waluś ukończył Wyższą Szkołę Bankowości i Finansów na wydziale Bankowość oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na Wydziale Zarządzanie Nieruchomościami. Doświadczony menadżer z 18-letnią praktyką w sektorze detalicznym. W latach 2007-2011 dyrektor hipermarketu; 2011-2015 dyrektor regionalny; 2015-2017 dyrektor operacyjny wszystkich formatów sklepów Tesco w Polsce. Jako członek międzynarodowej grupy liderów Tesco realizował strategiczne projekty firmy min: projekty inwestycyjne, optymalizujące wykorzystanie powierzchni handlowych, wdrażania marek własnych, restrukturyzacyjne, rozwoju kompetencji pracowników. W TXM odpowiadać będzie za koordynację prac zarządu i projektów strategicznych, sprzedaż w sklepach, rozwój sieci sklepów oraz HR, podano także.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz