Notowania

robot
15-10-2018 (15:22)

Da Vinci trafi do Poznania. Synektik ma umowę na 13 mln zł

Wielkopolskie Centrum Onkologii (WCO) w Poznaniu zamówiło robota chirurgicznego typu da Vinci. Jego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Synektik, który zgodnie z umową zainkasuje prawie 13 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK SMARZ / POLSKA PRESS)
Robot da Vinci w akcji.

Jedna z czołowych polskich firm specjalizujących się w sprzedaży innowacyjnych rozwiązań dla branży medycznej podpisał umowę z Wielkopolskim Centrum Onkologii (WCO). Obejmuje ona zakup, dostawę, instalację i uruchomienie robota chirurgicznego typu da Vinci.

Całkowita wartość umowy to 12,9 mln zł netto. Obejmuje m.in. przeszkolenie personelu medycznego z obsługi aparatu. Urządzenie ma trafić do poznańskiego szpitala do 16 listopada.

System da Vinci, opracowany, produkowany i komercjalizowany przez amerykański Intiuitive Surgical, jest najbardziej zaawansowanym systemem robotycznym wykorzystywanym do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych m.in. w obszarze urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej. Został wprowadzony po raz pierwszy na rynek w 1999 roku. Charakteryzuje się m.in. wyjątkową precyzją, małą inwazyjnością zabiegów przekładających się na wysoką efektywność operacji i znacznie ograniczenie ryzyka powikłań pooperacyjnych.

Roboty-lekarze przeprowadzają skomplikowane operacje. Dokładniej niż człowiek

To kolejna umowa na sprzedaż robota da Vinci, którego Synektik jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce. W sierpniu spółka sprzedała urządzenie Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Jumo na sprzedaż, dostawę, uruchomienie i opiekę serwisową systemu dla Szpitala Mazovia w Warszawie.

Przypomnijmy, że na początku lipca Synektik zawarł z Intuitive Surgical umowę, na mocy której został wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów da Vinci i będzie odpowiadał m.in. za sprzedaż i serwis robotów chirurgicznych. Umowa została zawarta na okres do końca 2021 roku z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

Obecnie systemy da Vinci działają w ponad 4,5 tys. placówkach medycznych na całym świecie.

Synektik od końcówki 2014 roku jest spółką notowaną na giełdzie. Na informacje o podpisaniu umowy inwestorzy zareagowali bardzo pozytywnie. W najlepszym momencie poniedziałkowej sesji akcje firmy rosły ponad 8 proc. Cały biznes Synektika tym samym jest wyceniany na około 95 mln zł.

Obserwuj bieżące notowania akcji spółki Synektik

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: robot, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2018

AmberMazowia ma go od 2017 r

Rozwiń komentarze (1)