Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Synektik wyłącznym dystrybutorem da Vinci w Polsce. Ma umowę z Intuitive Surgical

Polska spółka będzie mieć wyłączność na sprzedaż znanych urządzeń stosowanych w chirurgii na całym świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK SMARZ / POLSKA PRESS)
Obecnie systemy da Vinci działają w ponad 4,5 tys. placówek medycznych na całym świecie.

Synektik zawarł umowę z amerykańskim producentem robotów da Vinci. Polska spółka będzie mieć wyłączność na sprzedaż znanych urządzeń stosowanych w chirurgii na całym świecie.

Intuitive Surgical, lider globalnego rynku robotycznych technologii w zakresie medycznym porozumiał się z Synektikiem. Umowa podpisana z czołowym polskim producentem i dostawcą radiofarmaceutyków oraz urządzeń stosowanych w onkologii, kardiologii i neurologii dotyczy sprzedaży na polskim rynku robotów chirurgicznych da Vinci.

Na mocy umowy Synektik został wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju całego systemu. Polacy będą odpowiadali m.in. za sprzedaż i serwis robotów, instrumentów oraz akcesoriów do tych urządzeń.

System da Vinci, opracowany, produkowany i komercjalizowany przez Intiuitive Surgical, jest najbardziej zaawansowanym systemem robotycznym wykorzystywanym do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych m.in. w obszarze urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej. Został wprowadzony po raz pierwszy na rynek w 1999 roku. Charakteryzuje się m.in. wyjątkową precyzją, małą inwazyjnością zabiegów przekładających się na wysoką efektywność operacji i znacznie ograniczenie ryzyka powikłań pooperacyjnych.

Roboty-lekarze przeprowadzają skomplikowane operacje. Dokładniej niż człowiek

- Jednym z naszych priorytetów będzie dbałość o kluczowy dla skuteczności prowadzonych przy wykorzystaniu systemu da Vinci zabiegów wysoki poziom przeszkolenia operatorów oraz odpowiedni poziom utylizacji systemów. Opracowane przez Intuitive Surgical rozwiązania pozwalają na prawdziwy skok jakościowy w terapii takich schorzeń, jak np. rak prostaty - wskazuje Cezary Kozanecki, prezes Synektika.

Wierzy, że wkrótce i polscy pacjenci, dziś często decydujący się na leczenie w zagranicznych ośrodków dysponujących systemami da Vinci, będą mogli również w kraju korzystać ze wspieranej technologią da Vinci opieki medycznej.

Prezes wspomina też o oszczędnościach płynących z nowoczesnych technologii dla służby zdrowia.

- Pacjent operowany z pomocą robota zużywa mniej leków, mniej krwi do transfuzji, szybciej zwalnia szpitalne łóżko i szybciej wraca do codziennego życia - komentuje Kozanecki.

Obecnie systemy da Vinci działają w ponad 4,5 tys. placówek medycznych na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, synektik, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2018

melTaa za sto lat nie z tą partią

06-07-2018

PolakTo jest skandal. NFZ nie pozwala na operację tymi robotami, bo koszt jednostkowa operacji jest 2 razy wyższy niż tradycyjna operacja. Problem tylko w … Czytaj całość

09-07-2018

becks'aWiecie co przeraza. Jak mało z was wie o polskim robocie a nie amerykańskim który wykosił konkurencje na całym świecie by jak to u Amerykanów podnieść … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)