Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Robyg spłaci dług przed terminem

0
Podziel się:

Spółka przeznaczy na ten cel tyle samo, ile zarobiła w pierwszym kwartale tego roku.

Robyg spłaci dług przed terminem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEIWDuhx

Robyg, deweloper notowany na GPW, podjął uchwałę w sprawie przedterminowego wykupu 170 tysięcy obligacji serii J o wartości nominalnej 100 zł każda. Oznacza to, że spółka przeznaczy na ten cel 17 mln złotych, czyli tyle samo, ile wyniósł w pierwszym kwartale tego roku jej zysk.

Dzień ustalenia prawa do świadczeń z obligacji ustalono na 12 czerwca. Dzień wypłaty świadczeń z obligacji, tj. dzień przedterminowego wykupu ustalono na 20 czerwca. Dzień faktycznej płatności świadczeń z obligacji ustalono na 22 czerwca.

Grupa Robyg osiągnęła w pierwszym kwartale 2015 roku przychody w wysokości 76 mln zł (110 mln zł wliczając przychody z projektów joint venture). W tym okresie spółka zakontraktowała 534 lokale (z uwzględnieniem rezygnacji). Zysk netto grupy wyniósł 17 mln zł.

bEIWDuhz

Notowania akcji spółki Robyg we wtorek

Na koniec marca 2015 roku Grupa Robyg miała około 3 tys. lokali w trakcie budowy, a dodatkowo w ofercie około 600, których budowa jeszcze nie została rozpoczęta, podano także w komunikacie.

Robyg realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie i Gdańsku. Jest notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku.

bEIWDuia
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)