Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ronson zapowiada gorsze wyniki

0
Podziel się:

Wiceprezes spółki tłumaczy, że nie ma jeszcze decyzji odnośnie wysokości dywidendy.

Ronson zapowiada gorsze wyniki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEDiLnqt

Ronson zakłada, że przekaże w tym roku ok. 550 lokali, jednak wyniki będą słabe ze względu na niskie marże i mniejszą powierzchnię przekazywanych mieszkań. Spółka chce to zrekompensować w przyszłym roku, przekazując klientom ponad 1.000 lokali w zyskownych inwestycjach.

_ - W pierwszym kwartale przekazaliśmy klientom 197 lokali. Na koniec marca mieliśmy 450 lokali sprzedanych ale nie przekazanych, z czego 124 w projektach zakończonych. Właśnie te ostatnie lokale będą trafiać do klientów w II kwartale. Dodatkowo zakładamy, że w maju/czerwcu zaczniemy wydawać mieszkania z projektu Młody Grunwald. Ostatecznie II kwartał nie będzie tak imponujący jak I kwartał, ale 100-150 lokali powinniśmy przekazać _ - powiedział na konferencji Tomasz Łapiński, wiceprezes dewelopera.

Dodał, że w całym 2014 r. Ronson powinien wydać klientom 500-600 mieszkań.

bEDiLnqv

_ - Przekazaliśmy już prawie 200 lokali, a maksymalnie, moglibyśmy przekazać w najbliższych kwartałach jeszcze 405. Szacujemy, że w całym roku to może być 500-600 przekazań, ale realnie liczymy na ok. 550 _ - poinformował.

Łapiński przyznał, że mimo planowanego wzrostu liczby przekazań rdr, potencjał wynikowy jest słaby.

_ - Sporo mieszkań przekażemy w projekcie Espresso, który charakteryzuje się małą powierzchnią użytkową lokali i stosunkowo niską ceną. Istotny wpływ będą miały także mieszkania z Młodego Grunwaldu, gdzie spodziewamy się niskiej, prawdopodobniej jednocyfrowej marży brutto. Dlatego przychody i wyniki będą niższe rdr _ - tłumaczy wiceprezes.

Łapiński informował wcześniej PAP, że wynik netto spółki w 2014 r. może być bliski zera. Wiceprezes podał, że słabszy wynikowo 2014 r. zostanie _ mocno zrekompensowany _ w 2015 r.

bEDiLnqB

_ - Teoretycznie moglibyśmy przekazać wówczas blisko 1.300 lokali, ale realnie to może być ponad 1.000 mieszkań _ - powiedział.

_ - Co więcej, będziemy przekazywać zyskowne projekty, takie jak Verdis, Sakura, Tamka, czy Moko. Dlatego wyniki powinny być bardzo dobre _ - dodał.

Poinformował również, że spółka mogłaby wówczas pomyśleć o wypłacie większej dywidendy.

Na pytanie, jak przedstawia się kwestia wypłaty dywidendy z zysku za 2013 r., odpowiedział: _ Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, podejmiemy ją do 19 maja _.

bEDiLnqC

_ - Nawet jeśli decyzja odnośnie dywidendy okaże się pozytywna, to wartościowo będzie ona podobna jak przed rokiem _ - dodał.

Z zysku za 2012 r. deweloper wypłacił 0,03 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 8,17 mln zł.

Przedstawiciele Ronsona podtrzymali, że w tym roku sprzedaż powinna przekroczyć 650 lokali. W pierwszym kwartale spółka znalazła nabywców na 206 lokali.

_ - Drugi kwartał nie będzie tak dobry jak I kwartał, ale wynik będzie niewiele gorszy _ - podał Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronsona.

bEDiLnqD

_ - Mimo dobrej sprzedaży w pierwszych trzech miesiącach roku, postanowiliśmy na razie podtrzymać nasze cele na cały rok. Zobaczymy w jakim tempie będziemy uzyskiwali pozwolenia na budowę kolejnych inwestycji. Możliwe, że po kolejnym kwartale zdecydujemy się na weryfikację tych założeń _ - dodał.

Gutowski poinformował, że spółka zakłada, iż budowa projektu Moko I (Warszawa) ruszy w czerwcu, Copernicus I (Poznań) wystartuje w lipcu/sierpniu, Skierniewicka I (Warszawa) w sierpniu/wrześniu, a Jaśminowa I (Warszawa) w październiku. W przypadku wszystkich tych projektów spółka czeka jeszcze na pozwolenia na budowę. Łącznie ma w nich powstać 558 lokali.

Ronson chce w tym roku wystartować także z kolejnymi etapami już realizowanych inwestycji - Verdis IV (Warszawa), Espresso III (Warszawa), Chilli IV (Poznań) i Panoramika II (Szczecin) - na łącznie 389 lokali.

bEDiLnqW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)