Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rovese ma zamiar kupić spółki za ponad pół miliarda złotych

0
Podziel się:

Walne Zgromadzenie Rovese ma zdecydować o emisji akcji serii I dzięki której spółka sfinansuje przejęcia o wartości 524 mln zł.

Rovese ma zamiar kupić spółki za ponad pół miliarda złotych
(Cersanit)
bEUnoHOZ

Walne Zgromadzenie Rovese ma zdecydować o emisji akcji serii I dzięki której spółka sfinansuje przejęcia o wartości 524 mln zł.

_ Spółka w dniu 12 czerwca 2012 r. zawarła przedwstępne umowy dotyczące zakupu akcji ZAO Syzranska Keramika z siedzibą w Syzrani (Rosja), i udziałów OOO Pilkington's East z siedzibą w Syzrani (Rosja), OOO Opoczno RUS z siedzibą w Kuczynie (Rosja), Pilkington's Manufacturing Ltd. z siedzibą w Bredbury (Wielka Brytania) i Meissen Keramik Gmbh z siedzibą w Meissen (Niemcy), za łączną kwotę 524.000.000 zł _ - czytamy w raporcie.

Warunkiem zawarcia ostatecznych umów nabycia akcji i udziałów jest pozyskanie przez spółkę środków na sfinansowanie transakcji w drodze emisji nowych akcji. W ramach transakcji nabyte zostaną fabryki płytek ceramicznych w Rosji i w Niemczech oraz fabryka ceramiki sanitarnej zlokalizowaną w Rosji. Przejęte zostaną także struktury handlowe na terenie Europy Zachodniej. W grupie kapitałowej Rovese znajdzie się szereg cennych znaków towarowych, w szczególności Pilkington's i Meissen Keramik.

bEUnoHPb

_ Rozwój mocy produkcyjnych na obecnie najbardziej dochodowym i perspektywicznym rynku rosyjskim stanowi istotny element strategii Rovese S.A.. Spółka jest zdecydowana na inwestycje w tym obszarze oceniając, że posiadanie mocy produkcyjnych w Rosji jest konieczne dla trwałego zdobycia i utrzymania istotnego udziału w rynku. Z uwagi na bariery celne, koszty transportu oraz inne uwarunkowania lokalne, import nie jest w stanie efektywnie konkurować z produkcją miejscową _ - deklaruje spółka.

W komunikacie podano, że wiodącym celem nabycia Meissen Keramik i Pilkington's Manufacturing jest z kolei rozwój sprzedaży grupy w Europie Zachodniej. Ponadto wykorzystanie prestiżowych marek Meissen Keramik oraz Pilkington's pozwoli na rozwinięcie oferty grupy w wyższych segmentach cenowych.

_ Wobec braku możliwości pozyskania przez grupę środków na rozwój z wykorzystaniem instrumentów dłużnych, sfinansowanie powyższych zamierzeń wymaga podwyższenia kapitału w drodze publicznej emisji akcji _ - czytamy dalej.

Spółka ma wyemitować od 405.720.079 do 811.440.159 akcji serii I.

bEUnoHPh

Producent ceramiki sanitarnej Rovese (dawniej Cersanit) miał 28,02 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 6,18 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 365,86 mln zł wobec 367,86 mln zł rok wcześniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEUnoHPC
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)