Notowania

rch
20.11.2008 16:16

Ruch zwiększy udział w rynku dystrybucji prasy

Udział Ruchu w dystrybucji prasy, który wynosi obecnie około 41 proc., zwiększy się dzięki przejęciu obsługi punktów od HDS Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Udział Ruchu w dystrybucji prasy, który wynosi obecnie około 41 proc., zwiększy się dzięki przejęciu obsługi punktów od HDS Polska - poinformował Oktawian Jaworek, dyrektor działu relacji inwestorskich.

Według danych Izby Wydawców Prasy na początku roku udział HDS Polska w rynku dystrybucji prasy wynosił 6 proc. W lipcu Ruch dostarczał prasę do 31 tys. pkt. własnych i partnerskich, a HDS do 2.759, w tym do około 500 własnych sklepów Relay i Inmedio.

_ Dzięki umowie z HDS, udział Ruchu w rynku dystrybucji prasy wzrośnie. O skali tego wzrostu będziemy mogli rozmawiać po uzgodnieniu warunków umowy z HDS _ - powiedział PAP Jaworek.

W środę wieczorem Ruch podał, że prowadzi negocjacje z HDS Polska w sprawie zapewnienia dostaw prasy do kolejnej części sieci sprzedaży obsługiwanej obecnie przez HDS.

Przejęcie dostaw prasy do części sieci sprzedaży obsługiwanej obecnie przez HDS Polska będzie przeprowadzane etapami, pierwszy etap został wstępnie zaplanowany na ostatnie dni listopada 2008 roku.

W komunikacie napisano, że szczegółowe informacje spółka poda po zakończeniu negocjacji i podpisaniu stosownej umowy.

Tagi: rch, ruch, hds, umowa, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz