Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
11.04.2017 07:59

Rusza sezon wyników w USA. Analitycy spodziewają się wzrostu zysków

Sprawdź, jaki przebieg miała w poniedziałek sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy wyczekują rozpoczynającego się w tym tygodniu sezonu raportów kwartalnych amerykańskich spółek licząc na solidną poprawę wyników korporacji.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,01 proc. do 20 658,02 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,05 proc. do 5880,93 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,07 proc. do 2357,16 pkt.

W USA w czwartek pierwsze duże spółki podadzą swoje wyniki za pierwszy kwartał. Sezon publikacji raportów rozpoczną banki JPMorgan Chase, Citigroup i Wells Fargo.

Ankietowani przez Bloomberga analitycy spodziewają się wzrostu zysków spółek notowanych na indeksie S&P 500 o 9,5 proc. r/r., po wzroście w czwartym kwartale 2016 r. o 5,6 proc. Największy wzrost zanotować ma sektor IT i finansowy (16,3 proc. i 14,9 proc. r/r), a najniższy spółki przemysłowe (-8,1 proc.).

Na Wall Street uwagę zwracały w poniedziałek 24-proc. zwyżki Swift Transportation i 13-proc. wzrosty Knight Transportation. Spółki ogłosiły w poniedziałek plany fuzji, w wyniku której powstanie firma przewozowa o wartości 6 mld dol.

Ponad 3-proc. wzrosty, zanotowała Tesla. Giełdowa kapitalizacja producenta samochodów elektrycznych wzrosła w poniedziałek do około 51 mld dol., przekraczając kapitalizację General Motors. Wcześniej w 2017 r. rynkowa wartość Tesli przekroczyła wycenę Forda.

Do wzrostów na indeksie DJI najmocniej przyczyniły się notowania Caterpillar. W ujęciu sektorowym najlepiej radzą sobie spółki paliwowe.

Tagi: gospodarka, giełda, finanse, pap, dji, nasdaq, s&p500, usa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz