Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sąd zajął akcje Mostostalu Warszawa

0
Podziel się:

Sąd Gospodarczy w Warszawie na wniosek wierzycieli zajął akcje Mostostalu Warszawa SA znajdujące się w posiadaniu Elektrimu

- poinformował Elektrim w środowym komunikacie.

Wartość zajętych akcji wynosi około 25 mln zł.

W środę w sądzie odbyła się rozprawa, w czasie której sąd zajął się wnioskiem Law Debenture Trust Corporation, powiernika emisji obligacji, o zabezpieczenie powództwa wytoczonego w Wielkiej Brytanii przeciwko Elektrimowi o zapłatę z tytułu gwarancji wykupu obligacji zamiennych - podał Elektrim.

'Sąd uwzględnił wniosek o zabezpieczenie powództwa poprzez zajęcie akcji spółki Mostostal Warszawa SA znajdujących się na rachunku Elektrimu SA i oddalił wniosek o zabezpieczenie w pozostałej części' - napisano w komunikacie.

Elektrim jest winien około 480 mln za obligacje, których nie wykupił w terminie.

23 kwietnia odbędzie się zgromadzenie wierzycieli Elektrimu, które ma zdecydować o przyjęciu lub odrzuceniu propozycji układowych przedstawionych przez spółkę.

Dotychczas Elektrim upublicznił informację o dwóch propozycjach dla wierzycieli.

Pierwsza z nich zakładała redukcję zadłużenia o 40 proc. i spłatę pozostałej części długu w ratach. Na początku marca Elektrim przedstawił drugą propozycję, zakładającą redukcję zadłużenia o 25 proc. lub 15 proc.

Obligatariusze domagają się pełnej i niezwłocznej spłaty zobowiązań przez Elektrim.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)