Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sadovaya przekaże do firmy zależnej 28,5 mln dolarów

0
Podziel się

Producent węgla działający na Ukrainie, Sadovaya Group, zdecydował o podniesieniu kapitału akcyjnego spółki zależnej Sadovaya Cyprus do 3,215 mln USD z 215 tys. USD, poprzez wniesienie do niej gotówki w wysokości 28,5 mln USD, poinformowała spółka.

Sadovaya przekaże do firmy zależnej 28,5 mln dolarów
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEhcrTGt

*Producent węgla działający na Ukrainie, Sadovaya Group, zdecydował o podniesieniu kapitału akcyjnego spółki zależnej Sadovaya Cyprus do 3,215 mln USD z 215 tys. USD, poprzez wniesienie do niej gotówki w wysokości 28,5 mln USD, poinformowała spółka. *

Środki zostaną wykorzystane na finansowanie inwestycji wydobywczych spółek zależnych na Ukrainie, Shahta Rassvet-1 LLC i Shahta Sadovaya LLC.

- _ Sadovaya Group, jako jedyny udziałowiec Sadovaya Cyprus zdecydowała o podniesieniu kapitału akcyjnego spółki zależnej Sadovaya Cyprus do USD 3.215.000 z USD 215.000. Wszystkie akcje w podniesionym kapitale zostaną subskrybowane przez Sadovaya Group w zamian za USD 28.500.000 _ – czytamy w komunikacie.

bEhcrTGv

Środki pozyskane przez Sadovaya Cyprus z podwyższenia kapitału będą dalej transferowane do spółek grupy działających na Ukrainie i zostaną wykorzystane do finansowania programu inwestycyjnego opisanego w prospekcie emisyjnym, podała spółka. - _ Sadovaya Cyprus przetransferuje środki w drodze wkładów pieniężnych w podniesionych kapitałach akcyjnych w ukraińskich spółkach zależnych Shahta Rassvet-1 LLC and Shahta Sadovaya LLC _ – czytamy dalej.

W grudniowej ofercie publicznej na GPW spółka pozyskała 92,63 mln zł. Wpływy brutto ze sprzedaży nowych akcji zostaną przeznaczone przede wszystkim na modernizację i rozbudowę istniejących kopalni Sadovaya i Rassvet-1, zwiększenie wydajności operacyjnej i produkcyjnej w swoich obecnych kopalniach, budowę dwóch centrów wzbogacania węgla oraz zakup i udostępnienie złóż węgla w kopalniach Roskoshniy i Krasnoluchskaya Severnaya.

W 2009 roku przychody Sadovaya Group wyniosły 13,3 mln USD, strata EBITDA 1,5 mln USD, strata netto 8,4 mln USD. W 2010 roku spółka prognozuje 51 mln USD przychodów, zysk EBITDA 14,7 mln USD, zysk netto 7,1 mln USD.

| |
| --- |

bEhcrTGW
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)