Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sanitas
08.02.2006 17:54

Sanitas czeka na ruch MSP w sprawie Jelfy

Litewski Sanitas czeka na decyzję konsorcjum, które ma 47,8 proc. akcji Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa SA i z którym miał 9 lutego podpisać umowę kupna tego pakietu po 87,1 zł za akcję

Podziel się
Dodaj komentarz

Litewski Sanitas czeka na decyzję konsorcjum, które ma 47,8 proc. akcji Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa SA i z którym miał 9 lutego podpisać umowę kupna tego pakietu po 87,1 zł za akcję - powiedziała PAP osoba zbliżona do litewskiej spółki.

Rynek oczekuje, że po tym jak w poniedziałek fundusz zarządzany przez Enterprise Investros ogłosił wezwanie na kupno 66 proc. akcji Jelfy po 90 złotych za sztukę, teraz Sanitas ogłosi wezwanie przebijając cenę EI.

W poniedziałek fundusz Enterprise Investros ogłosił wezwanie na kupno 4.488.000 akcji Jelfy, dających 66 proc. głosów na WZA, po 90 zł za akcję, czyli wyższej cenie niż oferowana przez Sanitas.

"Decyzja już została podjęta, ale szczegóły nie zostaną na razie ujawnione z tego względu, że nie wiadomo co zrobi konsorcjum, na razie czekamy co zrobi i wtedy podamy szczegóły" - powiedziała PAP osoba zbliżona do Sanitasu.

"Jeżeli umowa nie zostanie podpisana, to Sanitas w najbliższym czasie ogłosi, co zamierza zrobić. Jeśli umowa zostanie podpisana przy cenie 87,1 zł, to wtedy niepotrzebne będą jakieś ruchy z przebijaniem ceny EI. A Sanitas tak czy inaczej chce ogłosić wezwanie, bo chce mieć 66 proc. akcji, a niewykluczone, że 100 proc." - dodała.

Sanitas i EI starały się o przejęcie pakietu 47,83 proc. akcji Jelfy oferowanych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu, Skarb Państwa i PZU, ale w listopadzie ubiegłego roku do dalszych negocjacji konsorcjum wybrało Sanitas, gdyż jego oferta - 87,10 zł za akcję - została uznana za najlepszą cenowo.

W tym tygodniu rada nadzorcza ARP zaakceptowała umowę sprzedaży 47,83 proc. akcji Jelfy litewskiemu Sanitasowi i do 9 lutego planowane jest podpisanie umowy sprzedaży pomiędzy ARP, Skarbem Państwa oraz PZU a litewskim Sanitasem.

Zapisy w wezwaniu EI rozpoczną się 15 lutego i zakończą się 28 lutego.

W listopadzie Sanitas informował, że ogłosi wezwanie na minimum 66 proc. akcji Jelfy zaraz po sfinalizowaniu umowy z ARP, PZU i SP. Cena za akcję jeleniogórskiej spółki w wezwaniu wyniesie 87,10 zł, czyli tyle samo, co w złożonej ofercie dla ARP, SP i PZU.

O akcje Jelfy starał się jesienią również Enterprise Investors, jednak oferta litewskiej firmy została wybrana jako najlepsza pod względem cenowym.

Porozumienie ARP, SP i PZU dotyczące wspólnego oferowania akcji Jelfy obowiązuje do 28 lutego 2006 roku.

Wcześniej Sanitas informował, że jest gotowy do niezwłocznego podpisania umowy kupna pakietu akcji Jelfy i ma nadzieje, że nastąpi to 9 lutego, tak jak to zostało zaproponowane przez podmioty sprzedające akcje Jelfy.

Enterprise Investors poinformował w poniedziałek, że zarządzany przez niego fundusz rozważy kupno wszystkich akcji Jelfy po 90 zł za sztukę, jeśli w wezwaniu nastąpi nadsubskrypcja.

Tagi: sanitas, jelfa, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz