Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Seco/Warwick zakłada wzrost przychodów do miliarda złotych

0
Podziel się:

Strategia Seco/Warwick zakłada wzrost przychodów w '16 do ok. 1 mld zł, marży netto do ok. 7 proc.

Seco/Warwick zakłada wzrost przychodów do miliarda złotych
(cmeder/iStockphoto)

*Strategia Seco/Warwick zakłada wzrost przychodów w 2016 roku do ok. 1 mld zł z ok. 370 mln zł w 2011 roku i wzrost poziomu marży netto do ok. 7 proc. - podała spółka w założeniach do nowej strategii rozwoju grupy do 2016 roku. *

Spółka poinformowała w komunikacie, że strategia zakłada też wdrożenie zmian organizacyjnych, dzięki którym Seco/Warwick ma się stać globalnym holdingiem przemysłowym, z centrum zarządzania w Świebodzinie.

_ Zadaniem kilkunastoosobowej spółki holdingowej, obok naturalnej funkcji właścicielskiej, będzie dbanie o sukcesywne wdrażanie najlepszych technologii i transfer tzw. dobrych praktyk pomiędzy spółkami regionalnymi. W celu usystematyzowania tych struktur, od 1 stycznia 2013 r. działalność operacyjną w Polsce zostanie połączona w jedną spółkę: Seco/Warwick Europe, która będzie operacyjnym centrum działalności na region Europy a jednocześnie zakładem modelowym dla pozostałych spółek _ - napisano.

Oszczędności związane z wydzieleniem działalności operacyjnej ze spółki Seco/Warwick do spółki Seco/Warwick Europe zostały oszacowane na poziomie ok. 5,25 mln zł od 2013 roku oraz dodatkowo 4,5 mln zł od roku 2014.

Spółka oczekuje na rynkach operacyjnych grupy poprawy dynamiki wzrostu GDP, w tym w krajach emerging markets w ciągu 2 lat zakładany jest powrót do dynamiki sprzed kryzysu. Spóka zakłada, że kurs EURUSD będzie w przedziale 1,25-1,35; EURPLN: 3,8-4,2, a kurs USDPLN: 2,8-3,4.

Seco/Warwick zamierza od 2013 roku przeznaczać ponad 50 proc. zysku na dywidendę - poinformowała spółka w komunikacie. Firma zapowiada rozwój poprzez akwizycje. W latach 2012-2013 planuje inwestycje kapitałowe na poziomie 40-50 mln zł.

Polityka wypłat dywidendy ma zostać wprowadzona _ po finalizacji zwiększonych działań inwestycyjnych _.

_ Wzrost organiczny grupy będzie wspierany wzrostem poprzez akwizycje. W latach 2012-2013 zarząd planuje inwestycje kapitałowe na poziomie 40-50 mln zł _ - napisano w komunikacie.

Inwestcyje mają być finansowane z _ wewnętrznie generowanego strumienia gotówki _.

Spółka zamierza utrzymać bezpieczną strukturę finansowania. Niski poziom zadłużenia ma umożliwić jej elastyczne reagowanie na zmiany sytuacji rynkowej.

Seco/Warwick to dostawca urządzeń przemysłowych i technologii do obróbki cieplnej metali.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)