Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm proponuje stopniowe rozszerzanie zakazu handlu na wszystkie niedziele

1
Podziel się:

Sejm zaproponował, by ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele weszła w życie od 1 marca zamiast od 1 stycznia 2018 r. Jednocześnie zaproponowano, aby w 2019 r. zakaz obowiązywał już przez 3 niedziele w miesiącu (w 2018 r. - w 2 niedziele, zgodnie z wcześniejszymi planami), zaś od 2020 r. zakaz handlu obowiązywałby już we wszystkie niedziele (z pewnymi odstępstwami).

Sejm proponuje stopniowe rozszerzanie zakazu handlu na wszystkie niedziele

"Sejm przeprowadził II czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (druk nr 1958) przedstawił poseł Janusz Śniadek. Projekt trafi ponownie do komisji w związku ze zgłoszonymi w dyskusji poprawkami. Przewidują one m.in., że wejście w życie ustawy zostałoby przesunięte na 1 marca 2018 r. i właśnie od tego momentu w kolejnych miesiącach przyszłego roku byłyby dwie niedziele handlowe (pierwsza i ostatnia), w 2019 r. - jedna niedziela w miesiącu (ostatnia), a od 2020 r. zakaz handlu obowiązywałby już we wszystkie niedziele (z pewnymi odstępstwami). Poprawkami zajmie się teraz pracująca nad projektem komisja" - czytamy w sprawozdaniu sejmowym.

Wcześniej w tym miesiącu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk mówił, że według niego wejście w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele z dniem 1 stycznia 2018 r., jak zakłada projekt, jest już mało prawdopodobne.

Media podały wcześniej, że drugie czytanie projektu ustawy zostało zdjęte z porządku obrad Sejmu po tym, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) stwierdziło, że przepisy dotyczące ograniczenia e-handlu mają charakter transgraniczny, stąd też projekt wymaga notyfikowania w Komisji Europejskiej.

Jak wynikało z projektu przedstawionego po posiedzeniach sejmowej podkomisji stałej, proponowany w obywatelskim projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele zakaz nie będzie obowiązywał w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia, niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy oraz w drugą i czwartą niedzielę każdego miesiąca kalendarzowego.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
analityk
6 lat temu
Przecież to jest sprężyna ciemnego i zdegenerowanego kleru, który czuje się zagrożony o swój byt z uwagi na coraz mniejszą ilość wierzących dlatego chce by ludzie w wolne niedziele chodzili do kościołów a nie do supermarketów. Natomiast spadek ilości wiernych wynika z najnowszych odkryć astronomii, która zdefiniowała jak powstał Wszechświat i kiedy zginie. Zatem ludzi wierzących w gusła opowiadane przez ciemny kler ubywa. Tym bardziej, że sam kler w te bajki nie wierzy widząc po ich dostatnim życiu tu i teraz.