Notowania

slv
19.12.2014 13:41

Selvita liczy na podpisanie dużego kontraktu

- Sprzedaż pierwszej z tych cząsteczek powinna dać spółce kilka milionów złotych płatności z góry - poinformował prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Selvita)
Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity

Selvita liczy, że w 2015 roku podpisze kontrakt partneringowy na cząsteczkę SEL24 lub SEL120 - poinformował dziennikarzy Paweł Przewięźlikowski, prezes spółki. Powinien on dać spółce kilka milionów złotych płatnych z góry i łącznie kilkadziesiąt milionów dolarów po ukończeniu kolejnych etapów.

_ - Zakładamy, że w 2015 r. podpiszemy kontrakt partneringowy na cząsteczkę SEL24 lub SEL120. Rozmowy trwają _ - powiedział Przewięźlikowski.

Wcześniej spółka zakładała, że do podpisania kontraktu na jedną z tych cząsteczek nastąpi jeszcze w 2014 r.

_ - Sprzedaż pierwszej z tych cząsteczek powinna dać spółce kilka milionów złotych płatności z góry. Gdy później będziemy podpisywali kontrakt na drugą, będziemy chcieli uzyskać już kilka milionów dolarów _ - dodał.

Prezes poinformował, że każda z umów będzie zakładała otrzymywanie płatności o łącznej wartości kilkudziesięciu milionów dolarów, po osiągnięciu kolejnych etapów rozwoju cząsteczki.

_ - Do tego dochodzą kilkuprocentowe tantiemy, gdyby odkryte przez nas cząsteczki zarejestrowano jako leki _ - powiedział.

SEL24 i SEL120 są to wynalezione przez Selvitę cząsteczki potencjalnie stanowiące podstawę leków onkologicznych. Spółka zamierza wprowadzić jedną z nich w przyszłym roku do I fazy badań klinicznych.

Selvita przeniosła notowania z NewConnect na główny rynek GPW przeprowadzając równocześni emisję. W dniu debiutu akcje spółki spadają o 3,3 proc. do 14,49 zł, prawa do akcji rosną o 35 proc. do 13,90 zł.

Tagi: slv, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz