Notowania

elb
11.12.2014 14:04

Sentyment w branży budowlanej najlepszy od trzech lat

Analitycy w swoim raporcie wycenili również cztery spółki budowlane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gawalkiewicz/REPORTER)

Sentyment w branży budowlanej jest najlepszy od 3 lat - ocenia Noble Securities w raporcie z rekomendacjami dla firm z branży. Zleceń na rynku kubaturowym w Polsce jest dużo, choć spadają rentowności. Z kolei w drogówce pojawiają się pierwsze zlecenia z nowego rozdania unijnego, czego nie widać jeszcze na kolei.

BUDIMEX

W raporcie z 8 grudnia Noble Securities podtrzymał zalecenie _ trzymaj _ dla Budimeksu. Cenę docelową spółki podwyższono do 136,3 zł ze 134,4 zł.

_ - Budimex jest liderem w pozyskiwaniu kontraktów na drogi szybkiego ruchu z nowego rozdania unijnego. W najbliższych kwartałach rozpocznie się ich realizacja, co w początkowym okresie może mieć negatywny wpływ na wyniki finansowe. Do tego dochodzą ryzyka zmiany sposobu rozliczeń z podwykonawcami oraz wzrostu cen podwykonawców _ - napisano w raporcie.

Spółka jest wyceniana z premią do sektora, co jest uzasadnione jej mocnym bilansem oraz regularną polityką dywidendową. Jednak analitycy nie widzą w chwili obecnej potencjału do wzrostu kursu.

Utrzymana została rekomendacja _ kupuj _ dla Elektrobudowy, przy czym cenę docelową podwyższono do 118,9 zł ze 113,8 zł.

Analitycy uważają, że bardzo dobre wyniki za trzeci kwartał zwiększają prawdopodobieństwo realizacji tegorocznej prognozy zarządu dotyczącej zysku netto. Jedynym ich słabym elementem jest utrzymujące się wysokie saldo rozliczeń kontraktów długoterminowych.

_ Naszym zdaniem wynika to z istotnego zwiększenia się udziału takich kontraktów w portfelu. Saldo rozliczenia tych kontraktów w bilansie powinno się poprawić w I kw. 2015 r. _

_ ERBUD _

_ Noble obniżył rekomendację dla Erbudu do _trzymaj" z _ akumuluj _, obniżając jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 25,6 zł z 30,5 zł.

Według analityków wyniki za trzy kwartały tego roku pokazują presję na marżę w segmencie budownictwa kubaturowego.

_ Erozji marży w ramach całej grupy ma zapobiec rozwój segmentu energetycznego, który na chwilę obecną przebiega nieco wolniej od naszych założeń _ - napisano w raporcie.

UNIBEP

Z kolei zalecenie dla Unibepu obniżono do _ akumuluj _ z _ kupuj _, obniżając cenę docelową do 8,9 z 9,1 zł.

Noble ocenia, że w okresie styczeń-wrzesień rentowość w segmencie lekkich konstrukcji i drogowym poprawiła się, nieco gorzej jest natomiast w segmencie kubaturowym.

_ Deweloperka dołoży sporo do wyników w IV kw. 2014 r. W przyszłym roku spółka powinna poprawić wyniki głównie dzięki wzrostowi sprzedaży w obszarze kubaturowym _ - napisano w raporcie.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
Tagi: elb, bdx, uni, erb, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz