Notowania

Przejdź na
technologie
24.05.2017 13:52

Sescom podtrzymuje cenę nabycia ZCP od Cube.ITG w wysokości 6,23 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Sescom podtrzymuje dotychczasowe stanowisko w sprawie ustalenia ostatecznej ceny nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa od Cube.ITG na 6,23 mln zł, podała spółka. Podjęte zostały działania w kierunku polubownego ustalenia ceny.

"Sescom informuje, że w całości podtrzymuje dotychczasowe stanowisko ws. ustalenia ceny ostatecznej podanej w raporcie bieżącym z 17 maja 2017 roku, czyli 6 234 573,60 zł oraz nie widzi przesłanek mogących uzasadniać jej poniesienie do poziomu wskazanego przez Cube.ITG S.A." - czytamy w oświadczeniu.

Spółka podjęła działania mające na celu polubowne ustalenie ostatecznej ceny oraz zakończenie transakcji, podano także.

"Spółka zwróciła się do sprzedającego o udostępnienie kalkulacji stanowiących podstawę obliczenia wskazanej kwoty. Zgodnie z zapisami umowy, w razie konieczności zostanie powołany audytor celem dokonania ostatecznej weryfikacji kwoty przedmiotowej transakcji" - czytamy dalej.

17 maja br. Sescom dokonał ustalenia ostatecznej ceny nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Cube.ITG na 6,2 mln zł i przekazał spółce oświadczenie o ustaleniu ostatecznej ceny nabycia. 19 maja Cube.ITG poinformował, że nie zgadza się na tę cenę i ustalił ostateczną cenę na 9,66 mln zł.

Pod koniec kwietnia 2016 r. Cube.ITG zawarł przyrzeczoną, ostateczną umowę sprzedaży na rzecz Sescom zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) za 12,5 mln zł.

Cube.ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. W 2015 roku przejęła Data Techno Park, który stanowi największe centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku GPW.

Sescom to dostawca usług technicznych dla placówek sieci handlowych. Jest notowany na NewConnect.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz