Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
24.07.2017 15:09

Sescom wezwał Cube.ITG do ostatecznego zamknięcia rozliczeń

Podziel się
Dodaj komentarz

Sescom wezwał Cube.ITG do uszanowania zapisów umowy, respektowania stanowiska audytora i ostatecznego zamknięcia kwestii rozliczeń, podała spółka. Jednocześnie w całości podtrzymuje dotychczasowe stanowisko ws. ustalenia ceny ostatecznej transakcji, czyli na kwotę 6 234 573,60 zł.

,,Zgodnie z zapisami umowy, powołany został niezależny biegły rewident, w celu dokonania ostatecznej weryfikacji kwoty przedmiotowej transakcji. Warto zaznaczyć, że wybór audytora był wspólną propozycją stron, zaakceptowaną przez obie strony. Procedura sporządzenia raportu biegłego rewidenta również została uzgodniona w umowie, a wynik tej procedury jednoznacznie wskazał, że kupujący w pełni zaspokoił wszelkie roszczenia sprzedającego z tytułu umowy" - czytamy w komunikacie.

Ostateczna cena zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa została przez ww. biegłego rewidenta określona w wysokości 6 234 573,60 zł, przypomniano w informacji.

,,Stosowne pismo w tej sprawie zostało już wysłane na ręce zarządu Cube.ITG. Jednocześnie zarząd Sescom zapewnia, że jest gotowy przedstawić swoje stanowisko przed sądem" - czytamy dalej.

W ub. tyg. Cube.ITG podał, że podejmie działania mające na celu dochodzenie należnych roszczeń wobec Sescom z tytułu sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) na drodze postępowania sądowego.

Cube.ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. W 2015 roku przejęła Data Techno Park, który stanowi największe centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku GPW.

Sescom S.A. dostarcza kompleksowe usługi techniczne dla placówek sieciowych. Od 2013 roku jest notowany na New Connect.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz