Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sescom wezwał Cube.ITG do ostatecznego zamknięcia rozliczeń

Sescom wezwał Cube.ITG do ostatecznego zamknięcia rozliczeń

Sescom wezwał Cube.ITG do uszanowania zapisów umowy, respektowania stanowiska audytora i ostatecznego zamknięcia kwestii rozliczeń, podała spółka. Jednocześnie w całości podtrzymuje dotychczasowe stanowisko ws. ustalenia ceny ostatecznej transakcji, czyli na kwotę 6 234 573,60 zł.

,,Zgodnie z zapisami umowy, powołany został niezależny biegły rewident, w celu dokonania ostatecznej weryfikacji kwoty przedmiotowej transakcji. Warto zaznaczyć, że wybór audytora był wspólną propozycją stron, zaakceptowaną przez obie strony. Procedura sporządzenia raportu biegłego rewidenta również została uzgodniona w umowie, a wynik tej procedury jednoznacznie wskazał, że kupujący w pełni zaspokoił wszelkie roszczenia sprzedającego z tytułu umowy" - czytamy w komunikacie.

Ostateczna cena zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa została przez ww. biegłego rewidenta określona w wysokości 6 234 573,60 zł, przypomniano w informacji.

,,Stosowne pismo w tej sprawie zostało już wysłane na ręce zarządu Cube.ITG. Jednocześnie zarząd Sescom zapewnia, że jest gotowy przedstawić swoje stanowisko przed sądem" - czytamy dalej.

W ub. tyg. Cube.ITG podał, że podejmie działania mające na celu dochodzenie należnych roszczeń wobec Sescom z tytułu  sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) na drodze postępowania sądowego.

Cube.ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. W 2015 roku przejęła Data Techno Park, który stanowi największe centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku GPW.

Sescom S.A. dostarcza kompleksowe usługi techniczne dla placówek sieciowych. Od 2013 roku jest notowany na New Connect.

media, telekomunikacja, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie