Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sesja w Azji. Mocne wzrosty w Japonii po danych z przemysłu

0
Podziel się

To jeszcze nie wszystkie odczyty indeksu PMI, jakie pojawią się we wtorek.

Sesja w Azji. Mocne wzrosty w Japonii po danych z przemysłu
(Vincent van der Pas/Flickr)
bDyZoiuZ

Japonia i Chiny to pierwsze gospodarki, z których poznaliśmy odczyt indeksu PMI dla przemysłu. Pierwszy z nich wypadł słabej od oczekiwań, mimo tego giełda zareagowała pozytywnie.

Główny indeks giełdy w Japonii zyskał dziś ponad 1,5 procent, mimo słabszego od oczekiwań odczytu wstępnego indeksu PMI za czerwiec dla tamtejszego przemysłu. Opublikowana wartość to 49,9 pkt., a rynek spodziewał się wyniku 50,6 pkt.

Wskaźnik PMI obrazuje aktywność sektora przemysłowego. Opiera się na ankiecie, w której menadżerowie odpowiadają anonimowo na pytania dotyczące zamówień, sprzedaży, zakupów, zapasów, zatrudnienia i cen. Im wskaźnik niższy, tym gorzej. Odczyt powyżej poziomu 50 pkt. oznacza wzrost aktywności, poniżej - jej spadek.

bDyZoivb

Nieco lepiej od oczekiwań wypadł indeks nastrojów w Chińskim przemyśle, który wyniósł 49,6 pkt. To o 0,2 punktu procentowego więcej od prognoz. Po dniu wolnym, indeks Shanghai Composite zyskał niespełna pół procent. Mocno za to poszedł w dół wskaźnik Shanghai B-Shares.

Notowania giełdy w Shanghaiu we wtorek

To jeszcze nie wszystkie odczyty indeksu PMI, jakie pojawią się we wtorek. Wynikami pochwalą się również Francja, Niemcy. Poznamy również dane zbiorcze dla strefy euro.

bDyZoivh
bDyZoivC
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)