Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sezon wyników ruszył. Wall Street mocno w dół

Początkowy, dosyć mocny, spadek indeksów utrzymał się w trakcie notowań, co finalnie przełożyło się na spadki w okolicach 1 procenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Początkowy, dosyć mocny, spadek indeksów utrzymał się w trakcie notowań, co finalnie przełożyło się na spadki w okolicach 1 procenta na najważniejszych indeksach.

Dow Jones Industrial Average zniżkował 0,81 proc., a S&P500 0,99 procent. Najsłabiej zachował się technologiczny Nasdaq, który stracił 1,52 procent.

Zobacz przebieg sesji na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powodów tego można dopatrywać się we wczorajszym raporcie Banku Światowego, który zrewidował dotychczasową prognozę wzrostu gospodarczego dla Azji (tłumacząc to słabnącym popytem globalnym i spowalniającą chińską gospodarkę), a także prognozę dla wzrostu gospodarczego dla Chin z 8,2 do 7,7 procent. Dodatkowo Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył tegoroczną prognozę globalnego wzrostu gospodarczego z 3,5 do 3,3 procent.

Pierwsza część dzisiejszych notowań to szybkie osunięcie indeksu S&P500 do poziomu 1442 pkt, a indeksu Dow Jones – do poziomu 13 481 pkt. W tej fazie sesji wśród najsłabiej zachowujących się spółek blue chips znalazły się Intel, Microsoft oraz Johnson & Johnson. O dziwo, od początku sesji na wyraźnym plusie znajdowały się notowania spółki Alcoa, która jako pierwsza w indeksie Dow Jones podaje swoje wyniki kwartalne.

Prognozy analityków co do wyników, ankietowanych przez agencję Reutera, w tym przypadku nie były zbyt optymistyczne. Konsensus kształtował się na poziomie 1 centa zysku na akcję. W takim samym okresie rok wcześniej zysk wyniósł 15 centów na akcję. Kolejne godziny sesji nie pokazały przewagi żadnej ze stron. S&P500 poruszał się w zakresie 1442–1446 pkt. Ostatnia godzina to ponowna przewaga strony podażowej, przez co S&P500 zakończył notowania na poziomie 1441 punktów.

Najbardziej obserwowana dzisiaj spółka w indeksie Dow Jones – Alcoa zakończyła notowania lekkim wzrostem (0,11 proc.). Opublikowane po sesji wyniki okazały się lepsze od konsensusu i wyniosły 3 centy na akcję. Przychody to 5,8 mld USD również okazały się lepsze od oczekiwań analityków na poziomie 5,54 mld USD.

Z pozostałych spółek, które dzisiaj wyróżniały się in plus należy wspomnieć o Boeingu (0,10 proc.) oraz spółce McDonald (0,62 proc.). Zdecydowanie więcej w indeksie znajdowało się spółek, które kończyły sesję pod kreską. Liderami spadków okazały się Intel (-2,71 proc.) oraz Microsoft (-1,68 proc.).

Wielu analityków od dłuższego czasu zwraca uwagę, że publikowane od dzisiaj wyniki spółek będą zapewne katalizatorem, który pokaże indeksom kierunek w najbliższym czasie. Dużo ważnych informacji uzyskamy w najbliższych dniach, kiedy swoje wyniki podawać będą tak ważne spółki jak: JP Morgan, Citigroup, Bank of America, Coca-Cola, IBM czy Intel.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz