Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Silna przecena na giełdzie w Japonii. Nikkei najniżej od pół roku

0
Podziel się:

Mniej zdecydowani byli inwestorzy z Chin. Poznaliśmy dzisiaj najnowsze dane dotyczące inflacji w tym kraju.

Silna przecena na giełdzie w Japonii. Nikkei najniżej od pół roku
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ostatnia sesja tygodnia na azjatyckich rynkach akcji przebiegała pod dyktando sprzedających akcje. To w dużej mierze odpowiedź na nawet ponad 3-procentowe spadki indeksów z Wall Street. W tej sytuacji na drugi plan zeszły najnowsze dane makro z Chin.

Handel na japońskim rynku dobiegł końca. NIkkei225 stracił na wartości ponad 2,5 procent. Co ważne, kurs zszedł poniżej okrągłej bariery 14000 punktów i jest najniżej od 6 miesięcy. Straty zanotowali akcjonariusze 85 procent spółek wchodzących w skład tego szerokiego indeksu.

Pretekstem do tak mocnej wyprzedaży były niepokoje związane z sytuacją na Amerykańskiej giełdzie. Najważniejsze indeksy spadły wczoraj nawet o 3 procent. Nieco mniejsze straty notował S&P500, który wrócił do poziomów z 20 lutego.

Dzisiejsze notowania japońskiego indeksu Nikkei225 Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Panicznej wyprzedaży nie obserwowaliśmy w przypadku parkietu w Chinach. Na około godzinę przed końcem sesji Shanghai Composite traci względem odniesienia niecałe 0,5 procent.

Właśnie z Chin napłynęły dzisiaj świeże dane dotyczące inflacji konsumenckiej i producenckiej. W pierwszym przypadku wskaźnik przyjął wartość 2,4 procent wobec prognozowanych 2,5 i poprzednio 2 procent.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)