Notowania

gospodarka
13.09.2016 05:31

Silne wzrosty na Wall Street. Wyróżniały się akcje Apple

Amerykańscy inwestorzy odbili sobie za ostrą przecenę z końcówki poprzedniego tygodnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wyraźną zwyżką notowań najważniejszych indeksów. Amerykańscy inwestorzy odbili sobie za ostrą przecenę z końcówki poprzedniego tygodnia.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 1,32 proc. i jego kurs przyjął wartość 18325 pkt. S&P 500 wzrósł o 1,47 proc. do 2159 pkt., a Nasdaq Comp. o 1,68 proc. do 5211 pkt.

Poniedziałkowa sesja na Wall Street

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones najmocniej zyskiwał Apple, najwięcej tracił zaś American Express.

W centrum zainteresowania rynków znajdują się decyzje i wypowiedzi członków banków centralnych dotyczące polityki monetarnej. Szczególną uwagę zwracają ostatnie słowa, które wskazują na możliwość podwyżek stóp procentowych w najbliższych miesiącach.

Bezpośrednim powodem silnych wzrostów w poniedziałek były wypowiedzi Lael Brainard, członkini Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej, posiadającej prawo głosu w Federalnym Komitecie Otwartego Rynku. W jej opinii, przytłumiona inflacja oraz niepewny rozwój sytuacji gospodarczej doradza rozwagę w zakończeniu akomodacji w polityce monetarnej.

Po otwarciu sesji w Stanach ropa naftowa odrobiła wcześniejsze 2-proc. straty i zyskuje ok. 0,5 proc. Cena baryłki Brent kształtuje się w okolicach 48,2 USD.

Tagi: gospodarka, giełda, finanse, pap, dji, nasdaq, s&p500, usa, wiadomości, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz