Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śledztwo
29.11.2018 12:32

Nalot na biura Deutsche Banku. Inwestorzy zdezorientowani

Blisko 700 mln euro wyparowało z kont posiadaczy akcji Deutsche Banku. Do centrali w Niemczech weszli śledczy, którzy zabezpieczają dokumenty dotyczące udziału pracowników banku w praniu brudnych pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Raimond Spekking/Wikimedia (CC BY-SA 4.0))
Niemiecka centrala Deutsche Banku.

Około 170 funkcjonariuszy policji kryminalnej, prokuratorów i inspektorów podatkowych przeprowadziło w czwartek przeszukanie sześciu biur Deutsche Banku we Frankfurcie i okolicach. Śledztwo dotyczy m.in. głośnej afery Panama Papers - donosi agencja Reuters.

Śledczy badają działania dwóch pracowników banku, którzy mieli pomagać klientom w zakładaniu firm służących do prania brudnych pieniędzy. Służby zabezpieczają dokumenty z tym związane.

Przedstawiciele Deutsche Banku potwierdzili już doniesienia medialne. Przyznają, że współpracują z policją i prokuraturą.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2016 roku wyszło na jaw, że z kancelarii Mossack Fonseca w Panamie wyciekło około 11,5 miliona dokumentów, które pokazują, jak znani i bogaci ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych. W związku ze skandalem wokół "Panama Papers" rządy na całym świecie zaczęły badać, czy politycy, znani sportowcy oraz biznesmeni popełnili przestępstwa finansowe.

Afera "Panama Papers". Wyciek poufnych dokumentów

Kilka banków, w tym szwedzka Nordea i Handelsbanken, zostały już ukarane przez organy nadzoru finansowego za łamanie przepisów dotyczących prania pieniędzy po wybuchu afery.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tylko w 2016 roku ponad 900 klientów było obsługiwanych przez spółkę zależną Deutsche Banku zarejestrowaną na Wyspach Dziewiczych.

Na najnowsze doniesienia bardzo nerwowo zareagowali inwestorzy. Na giełdzie we Frankfurcie akcje Deutsche Banku przed południem traciły na wartości ponad 4 proc. To oznacza, że rynkowa wartość banku w ciągu kilku godzin spadła o blisko 700 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: śledztwo, deutsche bank, panama papers, giełda, akcje, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2018

Hilfeeeeee!!!Gdzie komisja europejska?!

29-11-2018

Były legionistaKAŻDY BANK TO ZŁODZIEJ

29-11-2018

hilfea to w Niemcach POstgestapo zrobiło nalot?

Rozwiń komentarze (38)