Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bloomberg: Deutsche Bank mógł współuczestniczyć w wypraniu 150 mld dol

Estoński oddział Danske Banku miał współuczestniczyć w "wypraniu" nawet kilkuset miliardów dolarów. Zdaniem agencji Bloomberg, spora część pieniędzy miała przejść przez Deutsche Bank.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
Deutsche Bank ściśle współpracował z Danske Bankiem. Teraz może mieć przez to kłopoty

Estoński oddział Danske Banku miał brać udział w "wypraniu" nawet kilkuset miliardów dolarów. Zdaniem agencji Bloomberg spora część pieniędzy miała przejść przez Deutsche Bank.

W ciągu ośmiu lat estońska filia duńskiego Danske Banku miała pośredniczyć we wprowadzeniu do obiegu nawet kilkuset mld dol. Śledztwa w tej sprawie prowadzą instytucje brytyjskie i amerykańskie, ale swoje dochodzenie prowadzi również Europejski Urząd Nadzoru Bankowego.

W cały proceder prawdopodobnie było zaangażowanych nawet dziesięć banków. Agencja Bloomberg podaje, że wśród nich był i Deutsche Bank, a konkretnie jego amerykański oddział. Przez bank miało przejść nawet 150 mld dol.

*Prezes PKO BP ocenia imperium Czarneckiego. "Jego banki zapracowały na swoją trudną sytuację". Zobacz wideo: *

Z informacji Bloomberga wynika, że zostało to potwierdzone w wewnętrznym śledztwie, które prowadził Deutsche Bank. Niemiecki gigant był długo bankiem-korespondentem estońskiego banku. Gdy jednak bankierzy z Deutsche Banku zaczęli dostrzegać podejrzane transakcje, mieli w 2015 r. zakończyć współprace z Danske Bankiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, deutsche bank, bank, danske bank, wiadomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

...Starsza kobieta która przeżyła wojnę powtarzała: Niemcom nie można ufać jak wściekłe mu psu. Dziś się łasi by jutro rozerwać Ci kłami tętnice

21-11-2018

Bardzo przyzwoitakwota , podana w złotówkach wyglądałaby znacznie lepiej. Chodzi o Deutsche Bank?, a to sory, sory ...

21-11-2018

pastPo połączeniu się z Santanderem pogubili pieniądze ludzi i przetrzymują waluty bo nie poinformowali klientów o zmianach SWIFT. A systemy nie działają … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)