Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Deutsche Bank będzie zwalniał najsłabszych pracowników

Deutsche Bank będzie zwalniał najsłabszych pracowników

O nowym planie oszczędnościowym banku pisze "Financial Times". Fot. Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS
O nowym planie oszczędnościowym banku pisze "Financial Times".

Niemiecki gigant planuje ograniczyć działalność w zakresie bankowości inwestycyjnej. Będzie zwalniał najsłabszych pracowników z tego działu. Zastosuje metodę, którą z powodzeniem wykorzystuje od lat Goldman Sachs.

O planie banku pisze "Financial Times". Pracownicy bankowości inwestycyjnej DB, którzy osiągają najgorsze wyniki, będą musieli pożegnać się z pracą. Według nieoficjalnych informacji bank będzie zwalniał 10 proc. radzących sobie najsłabiej pracowników.

To podobna strategia do tej stosowanej przez Goldman Sachs, który ma w zwyczaju żegnanie się z najsłabszymi 5 procentami zespołu.

Po zmianie prezesa w kwietniu tego roku bank zmienił strategię. Jak pisaliśmy, po tym, jak Deutsche Bank ogłosił, że jego zysk w pierwszym kwartale spadł o niemal 80 procent, firma ogłosiła wielką reorganizację. Kłopoty Deutsche Bank nie zaczęły się bynajmniej w tym roku. Przez kolejne trzy lata firma była pod kreską, strata w 2017 wyniosła niemal pół miliarda euro.

Zobacz też: "Polskie banki wejdą na rynki zachodnie"

 

 

Nowy prezes Christian Sewing zapowiedział, że bank skupi się teraz bardziej na Europie. - Jesteśmy głęboko zakorzenieni na Starym Kontynencie - mówił Sewing.

Prezes nie ukrywał, że cięcia będą miały negatywny wpływ na przychody DB w 2018 roku. - Jednak powinny nam się opłacić w dłuższym terminie - powiedział nowy prezes. - Nie mamy czasu do stracenia. Obecna sytuacja akcjonariuszy Deutsche Bank jest nie do zaakceptowania - skwitował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
zzz
2018-05-15 17:22
W Niemczech tego sie nie da zrobic. Ludzie po okresie probnym sa niezwalnialni, o ile firma nie tnie samych stanowisk.
jaaa
2018-05-15 13:15
praca w banku to kiedyś było coś a teraz totalne dno
igor
2018-05-15 09:21
To tak samo jak w firmach ubezpieczeniowych. Zatrudnij się jako agent, "wcisnij " polisę swojej rodzine i znajomym i tak naprawde możesz odejść bo juz nic dla nas wiecej nie zrobisz
Pokaż wszystkie komentarze (13)