Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Deutsche Bank będzie zwalniał najsłabszych pracowników

13
Podziel się

Niemiecki gigant planuje ograniczyć działalność w zakresie bankowości inwestycyjnej. Będzie zwalniał najsłabszych pracowników z tego działu. Zastosuje metodę, którą z powodzeniem wykorzystuje od lat Goldman Sachs.

O nowym planie oszczędnościowym banku pisze "Financial Times".
O nowym planie oszczędnościowym banku pisze "Financial Times". (Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
bDzRNklh

O planie banku pisze "Financial Times". Pracownicy bankowości inwestycyjnej DB, którzy osiągają najgorsze wyniki, będą musieli pożegnać się z pracą. Według nieoficjalnych informacji bank będzie zwalniał 10 proc. radzących sobie najsłabiej pracowników.

To podobna strategia do tej stosowanej przez Goldman Sachs, który ma w zwyczaju żegnanie się z najsłabszymi 5 procentami zespołu.

bDzRNklj

Po zmianie prezesa w kwietniu tego roku bank zmienił strategię. Jak pisaliśmy, po tym, jak Deutsche Bank ogłosił, że jego zysk w pierwszym kwartale spadł o niemal 80 procent, firma ogłosiła wielką reorganizację. Kłopoty Deutsche Bank nie zaczęły się bynajmniej w tym roku. Przez kolejne trzy lata firma była pod kreską, strata w 2017 wyniosła niemal pół miliarda euro.

Zobacz także: Zobacz też: "Polskie banki wejdą na rynki zachodnie"

Nowy prezes Christian Sewing zapowiedział, że bank skupi się teraz bardziej na Europie. - Jesteśmy głęboko zakorzenieni na Starym Kontynencie - mówił Sewing.

bDzRNklp

Prezes nie ukrywał, że cięcia będą miały negatywny wpływ na przychody DB w 2018 roku. - Jednak powinny nam się opłacić w dłuższym terminie - powiedział nowy prezes. - Nie mamy czasu do stracenia. Obecna sytuacja akcjonariuszy Deutsche Bank jest nie do zaakceptowania - skwitował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDzRNklK
banki
wiadomości
KOMENTARZE
(13)
Praktyk
3 lata temu
Co to znaczy 10% NAJGORSZYCH? Czy oni są słabi "tak sami z siebie" i nie różnią się wiedzą od "niebankowców"? To tak, jakby powiedzieć "zwalniamy 10 % NAJGORSZYCH lekarzy, nauczycieli (wpiszcie kogo chcecie). Problem jest taki, że po ich zwolnieniu w pozostałej grupie znowu kolejne 10% będzie tymi "NAJGORSZYMI", nieprawdaż? Ich też zwolnią za jakiś czas?
gimli
3 lata temu
deutsche bank się sypie te decyzje to tylko potwierdzają, mówią o najsłabszych pracownikach a to nie prawda, całe działy i projekty będą likwidowane, placówki też, bo nie mają kasy, przekombinowali, pieniądze chińczyków nie pomogły, będzie zapaść i nowy kryzys
wiesiek
3 lata temu
zamknijcie ten przybytek
bDzRNklL
czesiek
3 lata temu
Wyścig szczurów ku uciesze Prezesa
Zyta
3 lata temu
Przy takim podejsciu szefostwa nie dziwmy sie ze wciskaja nam produkty nic nie warte, wpedzaja klienta w maliny klamstwami, polprawdami byle by sprzedac. Bo od tego zalezy los bankowca. Marne wyniki - i za burtę. A tak ofiarami jestesmy my - klienci. Omijajmy takie banki szerokim lukiem!!!