Notowania

banki
14.05.2018 13:50

Deutsche Bank będzie zwalniał najsłabszych pracowników

Niemiecki gigant planuje ograniczyć działalność w zakresie bankowości inwestycyjnej. Będzie zwalniał najsłabszych pracowników z tego działu. Zastosuje metodę, którą z powodzeniem wykorzystuje od lat Goldman Sachs.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
O nowym planie oszczędnościowym banku pisze "Financial Times".

O planie banku pisze "Financial Times". Pracownicy bankowości inwestycyjnej DB, którzy osiągają najgorsze wyniki, będą musieli pożegnać się z pracą. Według nieoficjalnych informacji bank będzie zwalniał 10 proc. radzących sobie najsłabiej pracowników.

To podobna strategia do tej stosowanej przez Goldman Sachs, który ma w zwyczaju żegnanie się z najsłabszymi 5 procentami zespołu.

Po zmianie prezesa w kwietniu tego roku bank zmienił strategię. Jak pisaliśmy, po tym, jak Deutsche Bank ogłosił, że jego zysk w pierwszym kwartale spadł o niemal 80 procent, firma ogłosiła wielką reorganizację. Kłopoty Deutsche Bank nie zaczęły się bynajmniej w tym roku. Przez kolejne trzy lata firma była pod kreską, strata w 2017 wyniosła niemal pół miliarda euro.

Zobacz też: "Polskie banki wejdą na rynki zachodnie"

Nowy prezes Christian Sewing zapowiedział, że bank skupi się teraz bardziej na Europie. - Jesteśmy głęboko zakorzenieni na Starym Kontynencie - mówił Sewing.

Prezes nie ukrywał, że cięcia będą miały negatywny wpływ na przychody DB w 2018 roku. - Jednak powinny nam się opłacić w dłuższym terminie - powiedział nowy prezes. - Nie mamy czasu do stracenia. Obecna sytuacja akcjonariuszy Deutsche Bank jest nie do zaakceptowania - skwitował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, deutsche bank, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2018

PraktykCo to znaczy 10% NAJGORSZYCH? Czy oni są słabi "tak sami z siebie" i nie różnią się wiedzą od "niebankowców"? To tak, jakby powiedzieć … Czytaj całość

14-05-2018

wiesiekzamknijcie ten przybytek

14-05-2018

gimlideutsche bank się sypie te decyzje to tylko potwierdzają, mówią o najsłabszych pracownikach a to nie prawda, całe działy i projekty będą likwidowane, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)