Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Inwestorzy mówią: "Dość". Prezes Deutsche Banku może stracić stanowisko

Inwestorzy mówią: "Dość". Prezes Deutsche Banku może stracić stanowisko

John Cryan nie zdołał uzdrowić finansów Deutsche Banku Fot. Boris Roessler
John Cryan nie zdołał uzdrowić finansów Deutsche Banku

W najbliższym czasie dojdzie do zmiany na stanowisku prezesa Deutsche Banku. Stanowisko z powodu "braku zaufania” ma stracić John Cryan. Jego miejsce, według medialnych doniesień, zajmie Christian Sewing.

Straty największego niemieckiego banku notowane regularnie od kilku lat ( w 2017 r. było to 735 mln euro – red.) spowodowały, że inwestorzy stracili cierpliwości do brytyjskiego menedżera. Jak donosi nieoficjalnie Reuters, John Cryan straci stanowisko na rzecz obecnego zastępcy dyrektora generalnego Christiana Sewinga.

Taki ruch, w ocenie ekspertów, wskazuje na nową strategię, którą może przyjąć bank. Ostatnie lata nie przyniosły oczekiwanego wzrostu znaczenia marki na lokalnym rynku, stąd pomysł skierowania Deutsche Banku na tory bankowości inwestycyjnej nie wydaje się być nieprawdopodobnym.

Jeśli informacje Reutersa się potwierdzą, Sewingowi nie będzie łatwo zaczynać. Z banku planuje bowiem odejść jeden z kluczowych dla bankowości inwestycyjnej pracowników – Marcus Schenck.

Spotkanie w sprawie ewentualnej zmiany zostało zwołane na dzisiejszy wieczór przez szefa rady nadzorczej Paula Achleitnera. Jeśli kandydatura Sewinga zostanie zaakceptowana, oficjalnie obejmie funkcję w maju.

Bankowość w UE czeka rewolucja:

 

 

Czytaj także
Polecane galerie
reberiusz
2018-04-09 23:38
ZA WSZYSTKO ODPOWIADAJĄ TĘPI ANALITYCY KTORZY WERYFIKUJĄ WNIOSKI. PRZYCZEPIAJĄ SIĘ NAWET DO BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH. TOTALNE DNO ! DOPROWADZILI PRZEZ KILKA LAT DO UPADKU TEGO BANKU W POLSCE !
Mickey Michał
2018-04-09 09:39
Dziwna sprawa z Deutsche Bankiem gdyż ten poprostu jakoś nie miał aż tak dobrze.Tam byly problemy z kapitałem zakładowym.
Kibic
2018-04-09 09:39
Jak to ? Transfer kasy przez Grecję nie uratował bankruta ? Może inny kraj ( np. Polska ) ma tam jakieś zadłużenie , to da się wpompować następna miliardy .
Pokaż wszystkie komentarze (4)