Notowania

deutsche bank
26.04.2018 09:49

Kłopoty Deutsche Bank. Będą wielkie cięcia

Po tym, jak Deutsche Bank ogłosił, że jego zysk w pierwszym kwartale spadł o niemal 80 procent, firma ogłasza wielką reorganizację. Bank chce ograniczyć handel akcjami i obligacjami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
Kłopoty Deutsche Bank trwają już od kilku lat. Teraz przyszedł czas na cięcia

Jak to wpłynie na europejskich klientów i pracowników?
Kłopoty Deutsche Bank nie zaczęły się bynajmniej w tym roku. Przez kolejne trzy lata firma była pod kreską, strata w 2017 wyniosła niemal pół miliarda euro. Tylko w pierwszym kwartale 2018 roku zysk netto był mniejszy o 79 procent niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Teraz bank uznał, że czas na cięcia.

Kłopoty Deutsche Bank. Kogo będą dotyczyć cięcia?

Najwięcej szefowie firmy chcą zmienić działy, zajmujące się handlem akcjami i obligacjami. Na pewno będą zwolnienia w DB, ale będą dotyczyć przede wszystkim oddziałów w Azji oraz Stanach Zjednoczonych - przede wszystkim tych, zajmujących się bankowością korporacyjną. A co z biznesem Deutsche Banku w Europie?

*Wiceprezes Deutsche Bank: Oprocentowanie lokat dalej może spadać. Zobacz wideo *

- Jesteśmy głęboko zakorzenieni na Starym Kontynencie - mówi Christian Sewing, który niedawno zastąpił Johna Cryana na stanowisku prezesa banku. - I to właśnie na tym regionie chcemy się teraz skupić najbardziej - dodał Sewing.

Prezes nie ukrywa, że cięcia będą miały negatywny wpływ na przychody DB w 2018 roku. - Jednak powinny nam się opłacić w dłuższym terminie - powiedział nowy prezes. - Nie mamy czasu do stracenia. Obecna sytuacja akcjonariuszy Deutsche Bank jest nie do zaakceptowania - mówi też szef DB.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: deutsche bank, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa, giełda na żywo, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-04-2018

Hżanowskitam kłopoty a u nas piramidy finansowe Getback i fałszerstwa w dokumentach poświadczone przez Deloitte i KNF

27-04-2018

leonek_kingprzecież DB od paru lat ledwie dyszy. Wtopa w Grecji podcięła skrzydełka a pomóc może tylko dotacja rządowa i z tym jest problem. Myślę, że adżela … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)