Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
softbank
07.10.2005 11:24

Softbank kupi 51 proc. udziałów w Gladstone za 8,3 mln USD

Spółka informatyczna Softbank SA podpisała umowę zakupu 51% udziałów w firmie Gladstone Consulting Ltd za kwotę 8,3 mln USD./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka informatyczna Softbank SA podpisała umowę zakupu 51% udziałów w firmie Gladstone Consulting Ltd za kwotę 8,3 mln USD, poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

„Na podstawie umowy Softbank zobowiązał się do nabycia od sprzedającego, Dadlaw Trustee Ltd, 510 udziałów serii A, o wartości nominalnej 1 funt cypryjski każdy, stanowiących 51% w kapitale zakładowym oraz głosach na walnym zgromadzeniu wspólników spółki Gladstone za kwotę 8.300.000 USD” – czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała, że przeniesienie własności udziałów nastąpi w wyniku dokonania szeregu czynności rozporządzających wymaganych przez prawo cypryjskie. Softbank spodziewa się, że nastąpi to nie później niż w ciągu 2-3 dni roboczych.

„Na podstawie umowy Softbank SA ma opcję kupna, a sprzedający ma opcję sprzedaży pozostałych 490 udziałów serii B w Gladstone, stanowiących 49% w kapitale zakładowym oraz głosach na walnym zgromadzeniu wspólników spółki Gladstone” – czytamy dalej.

Softbank ma prawo do realizacji opcji kupna do 31 marca 2009 roku. sprzedający ma prawo do wezwania Softbank do zakupu pozostałych udziałów Gladstone w okresie od 1 do 14 kwietnia 2009 roku.

Cena za pozostałe udziały ma zostać obliczona w oparciu o cenę wyjściową, która w zależności od terminu wykonania opcji, wynosi od 6,07 mln USD do 6,70 mln USD. Cena wyjściowa będzie powiększona lub pomniejszona w zależności od wielkości wypracowanego zysku netto przez Gladstone.

Podstawową działalnością Gladstone są profesjonalne usługi konsultingowe w zakresie systemów informatycznych dla instytucji finansowych. Gladstone zatrudnia międzynarodowy zespół ekspertów o wieloletnim doświadczeniu w doradztwie IT dla sektora bankowego.

Softbank zamierza wykorzystać szerokie kompetencje konsultingowe i doświadczenie Gladstone do zwiększenia sprzedaży usług doradczych dla klientów Softbank, a także zintensyfikować współpracę Softbank z bankami zagranicznymi – akcjonariuszami polskich banków.

Według informacji opublikowanych wcześniej przez Softbank, Gladstone planuje uzyskać w 2005 roku przychody w wysokości 6,5 mln USD oraz wypracować zysk netto w wysokości 2,7 mln USD. Dla roku 2006 prognozowana sprzedaż to 7,2 mln USD, a planowanych zysk netto wynosi 3,3 mln USD.

Grupa Softbanku miała po audycie 29,37 mln zł zysku netto w 2004 roku wobec 2,21 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody grupy wyniosły 490,69 mln zł wobec 344,68 mln zł rok wcześniej.

Tagi: softbank, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz