Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Solorz-Żak nie będzie sprzedawał akcji Cyfrowego Polsatu

0
Podziel się:

Zygmunt Solorz-Żak, pośrednio właściciel Cyfrowego Polsatu, zapowiada, że w przyszłości nie będzie sprzedawał akcji tej spółki i chce zachować nad nią kontrolę.

Solorz-Żak nie będzie sprzedawał akcji Cyfrowego Polsatu
(Piotr Polak / PAP)

*Zygmunt Solorz-Żak, pośrednio właściciel Cyfrowego Polsatu, zapowiada, że w przyszłości nie będzie sprzedawał akcji tej spółki i chce zachować nad nią kontrolę. *

Podkreślił, że kiepska sytuacja na giełdzie nie odstraszyła inwestorów od oferty, a zainteresowanie nią było bardzo duże.

Pytany przez PAP czy będzie sprzedawał akcje spółki po 180 dniach, w trakcie których został ustalony lock-up na akcjach Cyfrowego Polsatu Solorz-Żak odpowiedział: - _ Nie, prawdopodobnie nie. Nie chcemy tracić kontroli nad spółką i myślę, że ją dobrze prowadzimy _.

- _ Jesteśmy w najtrudniejszym momencie dla giełdy, a okazało się, że jednak nie jest to tak straszne i zainteresowanie (ofertą) było bardzo duże _ - powiedział PAP Solorz-Żak.

W piątek Cyfrowy Polsat podał, że cena sprzedaży akcji serii E w ofercie publicznej została ustalona na 12,5 zł wobec przedziału 10,8-13,8 zł. Ostateczna liczba akcji w ofercie publicznej została ustalona na 67.081.250 sztuk. Wcześniej informowano, że oferta ma obejmować do 75 mln akcji serii E.

Dotychczasowi akcjonariusze zobowiązali się do niesprzedawania akcji Cyfrowego Polsatu w terminie 180 dni od debiutu Cyfrowego Polsatu na GPW planowanego na 6 maja. Sama spółka nie przeprowadzi w tym okresie nowych emisji akcji.

Łączna wartość oferty przy cenie 12,5 zł wyniesie niemal 839 mln zł.

Solorz-Żak powiedział, że pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji Cyfrowego Polsatu przeznaczy na kolejne plany. - _ Pieniądze ze sprzedaży akcji na pewno pójdą na kolejne inwestycje i kolejne plany, które mam _ - powiedział PAP Zygmunt Solorz-Żak, ale nie chciał zdradzić szczegółów.

Cyfrowy Polsat podał, że do Transzy Inwestorów Indywidualnych trafi 6.500.000 akcji serii E, a 60.581.250 akcji zostanie zaoferowanych w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych, w tym 30.724.481 akcji w ramach Oferty Międzynarodowej.

Ponadto, w celu przeprowadzenia ewentualnych działań stabilizacyjnych wspierających cenę rynkową akcji po debiucie na giełdzie, wprowadzający (Polaris Finance) przyznał Menedżerowi Stabilizującemu (UBS Limited) opcję sprzedaży do 10 proc. akcji sprzedawanych w Ofercie Globalnej. Opcja ta może być wykonana w ciągu 30 dni od debiutu akcji Cyfrowego Polsatu na giełdzie.

Spółka podała też, że popyt zgłoszony przez Inwestorów Instytucjonalnych podczas budowy księgi popytu kilkukrotnie przewyższył liczbę oferowanych akcji.

Book building tej największej platformy cyfrowej w Polsce trwał od 10 do 24 kwietnia.

Od 14 do 24 kwietnia trwały zapisy na akcje sprzedawane w transzy inwestorów indywidualnych. Zapisy w transzy instytucjonalnej odbędą się od 25 do 29 kwietnia.

Papiery serii E sprzedawane są przez Polaris Finance BV, która przed ofertą miała 93,18 proc. akcji i 93,25 głosów na WZA Cyfrowego Polsatu. 85 proc. akcji Polaris kontroluje Zygmunt Solorz-Żak, a 15 proc. Hieronim Ruta.

Przy założeniu, że wszystkie oferowane akcje zostaną przydzielone inwestorom, to dotychczasowy większościowy akcjonariusz spółka Polaris Finance będzie miał 68,2 proc. akcji (78,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu).

Ponadto Zygmunt Solorz-Żak zachowa bezpośrednio 3,95 proc. akcji (4,66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu) Cyfrowego Polsatu. Pozostałe akcje należą do osób fizycznych, w tym kadry menedżerskiej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)