Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sopharma AD zanotowała wzrost przychodów

0
Podziel się

Bułgarska spółka farmaceutyczna Sopharma AD osiągnęła narastająco ok. 210 mln BGN przychodów ze sprzedaży w 2011 roku, wzrost o 0,41 proc. rok do roku, w tym sprzedaż na rynku krajowym wzrosła o 3,32 proc., a eksport spadł o 0,86 procent.

Sopharma AD zanotowała wzrost przychodów
(Emily2k/Dreamstime)
bDoPXeSt

Bułgarska spółka farmaceutyczna Sopharma AD osiągnęła narastająco ok. 210 mln BGN przychodów ze sprzedaży w 2011 roku, wzrost o 0,41 proc. rok do roku, w tym sprzedaż na rynku krajowym wzrosła o 3,32 proc., a eksport spadł o 0,86 procent._ _

_ Sytuacja w Europie, echo światowego kryzysu i przeszkody administracyjne ograniczyły wzrost w 2011 _ – czytamy w komunikacie. Sopharma podała, że zanotowała 36% wzrost przychodów ze sprzedaży w grudniu w ujęciu r/r. Wzrost sprzedaży krajowej w tym miesiącu wyniósł 27%, a eksportu 26 procent.

- _ Miniony rok skłonił nas do zrównoważonego zarządzania między innowacyjnymi inwestycjami, umacnianiem naszej pozycji na rynkach, a konserwatywnym podejściem do całkowicie nowych inicjatyw. Podczas II poł. 2011 roku zmierzyliśmy się z problemami administracyjnymi, które zakłóciły eksport do Rosji i na inne ważne rynki. Po rozwiązaniu tych kwestii w grudniu 2011 osiągnęliśmy dwucyfrowy wzrost w krajach Kaukazu, Śordkowej Azji, Bałkanach, Mołdawii - powiedział dyrektor wykonawczy Sopharma AD, Ognian Donev PhD. _

bDoPXeSv

_ - Wzrost sprzedaży eksportowej zanotowaliśmy także na Ukrainie i krajach bałtyckich. Oczekujemy, że przychody ze sprzedaży w pierwszych miesiącach 2012 zrekompensują spadkową tendencję z ostatnich miesięcy 2011 i dadzą nam dobry start w bieżący, pełen wyzwań rok _ – dodał. Sopharma AD, zadebiutowała na GPW w końcu listopada ubiegłego roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDoPXeSW
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)