Notowania

S&P500 o włos od historycznego szczytu

We wtorek notowania w USA pozostawały powyżej poniedziałkowego zamknięcia. Wzrostom sprzyjały m.in. dobre dane makroekonomiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

*We wtorek notowania cały czas pozostawały powyżej poniedziałkowego zamknięcia. Wzrostom sprzyjały dobre dane makroekonomiczne oraz silne zachowanie sektora ochrony zdrowia. W efekcie S&P500 jest już o włos od historycznego szczytu z października 2007 roku wynoszącego 1576 punktów. *

Ostatecznie indeksy giełd amerykańskich zakończyły notowania na następujących poziomach: S&P500 - 1570,25 pkt. (+0,52 proc.), Nasdaq – 3254,86 pkt. (+0,48 proc.) oraz DJIA - 14662,01 pkt. (+0,61 proc.).

W kalendarzu publikacji makroekonomicznych mieliśmy dziś bardzo ważne dane. Najważniejsze z nich, zamówienia w przemyśle, okazały się być lepsze od oczekiwań, ponieważ zmiana wyniosła w lutym +3 proc. wobec prognoz w wysokości +2,9 proc. Jednocześnie skorygowano odczyt sprzed miesiąca z -2 proc. do -1 proc. Poznaliśmy też finalne wartości miesięcznej zmiany zamówień na dobra trwałe za luty, które wyniosły 5,6 proc., a po wyłączeniu środków transportu -0,7 proc. Natomiast wieczorem swoje wystąpienia miało dwóch członków FED. Z ich wypowiedzi wyszło przesłanie, że FED może jeszcze w tym roku ograniczyć program skupu obligacji, jeśli poprawa w gospodarce będzie kontynuowana w obecnym tempie.

Notowania głównych indeksów giełdowych z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Sektor ochrony zdrowia zachowywał się dziś bardzo silnie dzięki informacji o zwiększeniu środków na ten cel w budżecie państwa o 3,3 proc. w stosunku do poprzedniego roku, a wcześniej zapowiadano obcięcie wydatków o 2 proc. Skutkiem tego były wzrosty cen akcji w tym sektorze nawet o 5-7 proc. W ciągu dnia mocno zyskiwał też Ford po dobrych danych sprzedażowych za marzec, ale na koniec dnia zyski stopniały niemal do zera. Słabiej zachowywały się spółki technologiczne po serii negatywnych rekomendacji z największych domów maklerskich.

Blisko ponad 2-miesięcznego minimum znalazła się rentowność obligacji. W przypadku papierów 10-letnich wyniosła dziś 1,84 proc. wobec ponad 2 proc. jeszcze trzy tygodnie temu. Natomiast na rynku towarów nie było dziś większych zmian - ropa i miedź kosztowały praktycznie tyle samo co wczoraj. Spore spadki zaliczyły natomiast metale szlachetne – złoto i srebro potaniały odpowiednio o 1,5 proc. i 2,5 proc. Znacznie lepiej wypadły surowce rolne, gdzie ryż, bawełna, pszenica i sok pomarańczowy drożały o ponad 1 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Emocjonująca sesja giełdowa w USA To otworzyło drogę na historyczny szczyt intraday 1576.09, ale dziś nowy rekord nie padł.
Na Wall Street najpierw spadki. A potem... Dzięki temu szansę mogą otrzymać ci, którzy do tej pory odsuwali nabycie akcji, ze względu na wysokie ceny.
Wall Street o krok od historycznego rekordu Akcje w Stanach Zjednoczonych zyskiwały od początku dnia, a końcówka przyniosła zwiększenie determinacji kupujących.
Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz