Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spadki w Azji. Bank Chin podjął ważną decyzję

0
Podziel się:

Jest to reakcja na ostatnie słabe dane makroekonomiczne z chińskiej gospodarki.

Spadki w Azji. Bank Chin podjął ważną decyzję
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

W słabych nastrojach rozpoczął się tydzień na giełdach azjatyckich. Mocno traciła zarówno giełda w Hong Kongu oraz Shanghaiu. Do kupowania akcji nie przekonała inwestorów niedzielna decyzja Ludowego Banku Chin.

W niedziele Ludowy Bank Chin obniżył poziom obowiązkowych rezerw banków o jeden punkt procentowy. Jest to najmocniejsza zmiana od listopada 2008 roku. Aktualna wysokość rezerw to 18,5 procent. Jest to reakcja na ostatnie słabe dane makroekonomiczne z chińskiej gospodarki.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy opublikowano słabe dane dotyczące produkcji przemysłowej w Chinach. Także odczyty związane z importem oraz eksportem za marzec były niezadowalające. Ich wartość spadła o odpowiednio 12,7 procent oraz 15 procent.

Giełdy w Azji nie zareagowały pozytywnie na te informacje. Indeks Hang Seng stracił ponad 2 procent. Shanghai Composite poszedł w dół o ponad 1,5 procent, a Shanghai B-Shares o prawie 4 procent.

Blisko poziomu piątkowego zamknięcia zakończyła dzień giełda w Japonii. W środę tamtejsza gospodarka opublikuje dane dotyczące handlu zagranicznego.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)