Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wall street
10.06.2014 22:29

Spokój na Wall Street. Ale rekordy możliwe

Sprawdź, jak przebiegła wtorkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

S&P 500 pozostaje powyżej poziomu 1900 punktów, a Dow Jones zmaga się z poziomem 17 tysięcy punktów. Oznacza to, że jeszcze do niedawna nieosiągalne dla inwestorów poziomy zostały zdobyte i droga do kolejnych rekordów pozostaje otwarta.

Niemniej jednak rynki wskazują pewne oznaki przegrzania, nawet mając na uwadze w ostatnich latach bardzo skrócony i spłaszczony okres korekt między kolejnymi falami wzrostów. Ciekawym wskaźnikiem przegrzania rynku jest obserwowanie odległości między indeksem S&P 500 a jego 100-okresową średnią kroczącą. Historycznie, gdy amerykański indeks oddalał się na dystans 100 punktów od swojej uśrednionej wartości, rosło prawdopodobieństwo przynajmniej płytkiej korekty. Przy obecnej dynamice wzrostów ta newralgiczna granica zostałaby naruszona w okolicach poziomu 1960 punktów.

Główne indeksy na Wall Street podczas wtorkowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Przyglądając się bliżej wtorkowej sesji na Wall Street uwagę zwraca w szczególności jedna spółka - Achillion Pharmaceuticals Inc. Przedsiębiorstwo z branży medycznej, które w ostatnich dniach chwaliło się swoimi testami klinicznymi nowego leku, wywołało trwającą już drugi dzień euforię inwestorów. Sprawiło też, że analitycy spojrzeli na tę spółkę przychylniejszym okiem, podnosząc dla niej perspektywy wzrostu. Poskutkowało to podwojeniem kapitalizacji firmy w dwa dni. Polscy inwestorzy mogą tylko z zazdrością spoglądać na mnogość okazji, jakie zdarzają się w USA w różnych branżach.

Co również warte podkreślenia, od ubiegłego tygodnia po kilkunastu dniach względnego spokoju, obserwujemy zwiększoną zmienność na rynku walutowym oraz towarowym. Dość mocno jak na ostatnie czasy odczuł to również kurs polskiego złotego, który już trzeci raz w tym roku naruszył okrągły poziom 3 zł po czym błyskawicznie się osłabił o kilka groszy.

W dalszej części tygodnia czeka nas kilka istotnych odczytów makroekonomicznych. Tym razem jednak spośród nich nie sposób wyłonić tego najważniejszego, jakim w ubiegłym tygodniu był finał posiedzenia EBC. W czwartek oczy będą zwrócone na USA i dane dotyczące sprzedaży detalicznej natomiast w piątek istotny będzie odczyt produkcji przemysłowej w Chinach oraz ponownie USA i nastroje konsumentów.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
Investio
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz