Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spokoja sesja na Wall Street. We wtorek dane z rynku nieruchomości

0
Podziel się:

Z uwagi na niewielką ilość danych, nie było dużych zmian wartości indeksów.

Spokoja sesja na Wall Street. We wtorek dane z rynku nieruchomości
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)
bEEeBvOZ

Mało spektakularne zmiany indeksów na Wall Street były spowodowane niewielką ilością danych makroekonomicznych. Jednakże podczas wtorkowej sesji inwestorzy będą mieli okazję _ nadrobić zaległości _.

W poniedziałek inwestorzy zza Oceanu nie mieli szansy reagować na dużą ilość informacji gospodarczych. Jedyną publikacją był odczyt indeksu PMI dla amerykańskiego przemysłu, który pojawił się jeszcze przed startem notowań w USA. Wyniósł on 52,8 punkty, co było wynikiem nieznacznie gorszym od oczekiwań (54 punkty). Informacja ta wpisała się zatem idealnie w to, co zaprezentowały dziś dwie duże gospodarki Europy (Niemcy i Francja). Tamtejsze indeksy nastrojów wśród przedsiębiorstw z branży przemysłowej także były nieznacznie gorsze od oczekiwań.

Indeks Dow Jones stracił w poniedziałek 0,32 procent. O około 0,2 procent spadł Nasdaq, a największą zniżkę zaliczył S&P500 (0,47 procent). Trzeba zauważyć, że indeksy na Wall Street znajdują się blisko swoich historycznych poziomów, co może wskazywać na nerwowość inwestorów, w szczególności w kontekście możliwego rozpoczęcia ograniczania skupu papierów wartościowych (QE3).

bEEeBvPb

Zobacz, jak przebiegła poniedziałkowa sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Więcej danych mogą się spodziewać inwestorzy z Wall Street we wtorek. Popołudniu naszego czasu dowiemy się jak zmieniły się ceny nieruchomości w 10 i 20 największych metropoliach tego kraju. Nazywany indeksem cen domów S&P/Case-Shiller publikowany jest przez agencję Standar & Poor's około 60 dni po zakończeniu danego miesiąca. Zatem wtorkowa publikacja będzie informacją jak zmieniły się ceny nieruchomości w lipcu.

Chwilę później pojawią się informacje na temat kondycji amerykańskiego konsumenta. Określany jako indeks zaufania - Conference Board, sporządzany jest na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych wśród gospodarstw domowych. Analitycy prognozują, że wyniesie on 79,9, czyli będzie niższy niż poprzednio (81,5).

Czytaj więcej w Money.pl
Trwa seria wzrostów na Wall Street W centrum uwagi jest rozpoczęte posiedzenie Fed, na którym może zapaść decyzja o ograniczeniu skupu aktywów.
Fed zetnie środki na QE3. Jeszcze we wrześniu Zobacz, jak przebiegła piątkowa sesja na nowojorskim parkiecie.
Gracze na Wall Street boją się o QE3 Sprawdź, jak przebiegła poniedziałkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.
bEEeBvPC
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)