Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
06.06.2018 17:36

Spółka Synektika rozpocznie produkcję radioznacznika Axumin w IV kw. br.

Warszawa, 06.06.2018 (ISBnews) - Spółka zależna Synektika - IASON rozpocznie produkcję radioznacznika Axumin w zakładzie w Mszczonowie w IV kwartale br., podała spółka. Grupa chce umocnić pozycję wiodącego dostawcy radioznaczników w Polsce. 

Podziel się
Dodaj komentarz

IASON - na mocy porozumienia zawartego z Blue Earth Diagnostics Ltd - będzie wyłącznym dostawcą radioznacznika Axumin na polskim rynku.

"Uruchomienie produkcji Axumin umożliwi nam efektywniejsze zagospodarowanie zwiększonych mocy produkcyjnych, osiągniętych dzięki akwizycji firmy Monrol Poland i umocni naszą pozycję jako wiodącego dostawcy radioznaczników w Polsce" - powiedział prezes Synektika Cezary Kozanecki, cytowany w komunikacie.

Wskazał, że rak prostaty jest najczęstszą w Polsce postacią raka występującą u mężczyzn w wieku ponad 50 lat. Wcześnie wykryty, jest coraz skuteczniej leczony, również w przypadku wznowy.

Axumin to innowacyjny radioznacznik, stosowany do obrazowania przy pozytonowej tomografii emisyjnej u osób z podejrzeniem wznowy nowotworu prostaty w oparciu o podwyższone stężenie swoistego antygenu sterczowego (ang. prostate specific antigen, PSA) we krwi. Axumin jest jedynym radioznacznikiem o tym przeznaczeniu dopuszczonym do obrotu w krajach Unii Europejskiej i USA.

Synektik poinformował dziś, że wchodzący w skład grupy IASON sp. z o.o. - producent i dystrybutor radiofarmaceutyków do pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) porozumiał się z Blue Earth Diagnostics Ltd, wiodącą firmę z branży diagnostyki molekularnej, w sprawie wprowadzenia na polski rynek radioznacznika Axumin (fluciclovine 18F), stosowanego w diagnostyce raka prostaty.

Synektik sfinalizował zakup 100% udziałów Monrol Poland od Eczacbaş Monrol i Monrol Europe w marcu br. Całkowite zaangażowanie z tytułu transakcji wyniesie ok. 15 mln zł.

Blue Earth Diagnostics jest wiodącą firmą diagnostyki i obrazowania molekularnego. Filarem założonej w 2014 r. firmy jest zespół ekspertów w rozwoju I komercjalizacji innowacyjnych radiofarmaceutyków. Głównym akcjonariuszem Blue Earth Diagnostics jest Syncona, firma inwestycyjna notowana na London Stock Exchange.

Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz