Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka zależna PGNiG sfinalizowała zakup akcji Gas-Trading

0
Podziel się:

Grupa posiada obecnie 79,58 proc. akcji spółki Gas-Trading.

Spółka zależna PGNiG sfinalizowała zakup akcji Gas-Trading
(PGNiG)
bEKIbfOZ

Gas Assets Management - spółka zależna PGNiG - sfinalizowała transakcję nabycia 36,17 proc. akcji spółki Gas-Trading od PHZ Bartimpex.

Grupa PGNiG posiada obecnie 79,58 proc. akcji spółki Gas-Trading S.A. i przejęła nad nią kontrolę (PGNiG 43,41 proc., Gas Assets Management Sp. z o.o. 36,17 proc.), podano w komunikacie.

Konsekwencją tej transakcji jest również pośrednio kontrola dodatkowych 4 proc. akcji spółki EuRoPol Gaz SA przez GK PGNiG, tak więc GK PGNiG posiada łącznie 52 proc. akcji spółki EuRoPol Gaz SA (nie oznacza to jednak przejęcia kontroli w rozumieniu przepisów K.s.h.)" - czytamy w materiale.

bEKIbfPb

Pod koniec maja br. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) i jego spółka zależna Gas Assets Management (GAM) otrzymały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia przez GAM kontroli nad Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego Bartimpex oraz przejęcia przez obie spółki kontroli nad Gas-Trading.

Jak podkreślał wówczas UOKiK, koncentracja nie doprowadzi do zmiany sytuacji w spółce EuRoPol Gaz, będącej właścicielem polskiego odcinka gazociągu Jamał-Europa. Obecnie Gas Trading posiada w niej 4 proc., a po 48 proc. akcji i głosów mają PGNiG i rosyjski Gazprom.

GAM to nowo założona spółka zależna PGNiG, która będzie prowadzić działalność holdingową.

bEKIbfPC
energetyka
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)