Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka deweloperska może wyemitować nowe akcje

0
Podziel się:

Prokom uważa, że planowana emisja nowych akcji powinna zostać skierowana do wszystkich aktualnych akcjonariuszy Polnordu.

Spółka deweloperska może wyemitować nowe akcje
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEsApInF

Prokom Investments, który ma ponad 25 proc. głosów na WZ Polnordu, zgłosił zmodyfikowany projekt uchwały na walne spółki, które odbędzie się 23 sierpnia, w którym chce, by deweloper wyemitował do 7 mln nowych akcji, ale z zachowaniem prawa poboru - podał Polnord.

Pierwotnie w uchwałach na NWZ spółki zaproponowano podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję do 7 mln akcji, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Prokom uważa, że planowana emisja nowych akcji powinna zostać skierowana do wszystkich aktualnych akcjonariuszy Polnordu, co zapewni im możliwość partycypowania w kapitale zakładowym w równym stopniu, a także _ pozytywnie wpłynie na przejrzystość procesu pozyskiwania kapitału przez Polnord _.

bEsApInH

Prokom poinformował, że będzie głosował przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie emisji nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru.

Wcześniej deweloper informował, że pozyskane z emisji środki zostaną przeznaczone na realizację strategii spółki, zakładającej rozszerzenie działalności operacyjnej poprzez pozyskanie nowych projektów, zwiększenie oferty i sprzedaży mieszkań oraz na _ istotną redukcję zadłużenia _. Polnord poinformował, że chce zwiększyć sprzedaż mieszkań do 1500 w 2014 roku.

bEsApIoi
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)