Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka Polimeksu ma kontrakt z PKP PLK

0
Podziel się:

Konsorcjum z udziałem zależnej od Polimeksu-Mostostalu podpisało umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe na modernizację linii kolejowej E65 na odcinku Warszawa-Gdynia. Wartość kontraktu wynosi 144,59 mln euro netto.

Spółka Polimeksu ma kontrakt z PKP PLK
(PAP/Tomasz Paczos)

Konsorcjum z udziałem zależnej od Polimeksu-Mostostalu spółki Torpol oraz Feroco, Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury, PKP Energetyka, Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno-Torowego oraz Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor podpisało umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe na modernizację linii kolejowej E65 na odcinku Warszawa-Gdynia. Wartość kontraktu wynosi 144,59 mln euro netto.

Spółka podała, że termin realizacji umowy to 31 października 2010 r.

Od dnia 11 września 2008 r. roku spółka Torpol, jako członek różnych konsorcjów, zawarła z PKP Polskie Linie Kolejowe dwie umowy.

_ Łączna wartość netto tych umów przeliczona na PLN wg średniego kursu NBP z dnia podpisania umowy dla całych konsorcjów wynosi 620.913.691,45 PLN _ - czytamy w komunikacie.

W I połowie roku Polimex-Mostostal zanotował przychody w wysokości 2.032,15 mln zł, co oznacza wzrost o 34% r/r. W tym samym czasie zysk netto wzrósł o 7,7% i wyniósł 57,69 mln zł

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)