Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka zależna MCI kupiła spółke Genomed

0
Podziel się:

MCI.BioVentures, spółka zależna MCI Management, nabyła 31,03% udziałów spółki DNA Serwis, będącej w trakcie zmiany nazwy na Genomed, za 0,9 mln zł.

Spółka zależna MCI kupiła spółke Genomed
(ITAR TASS/PAP)

MCI.BioVentures, spółka zależna MCI Management, nabyła 31,03% udziałów spółki DNA Serwis, będącej w trakcie zmiany nazwy na Genomed, za 0,9 mln zł.

- _ MCI.BioVentures Sp. z o.o. objęła 450 nowych udziałów, o wartości nominalnej 50,00 zł każdy, w DNA Serwis sp. z o.o. (spółka jest w trakcie zmiany nazwy na Genomed Sp. z o.o.). Spółka MCI.BioVentures za nabyte udziały zapłaciła 900 tys. zł gotówką, czyli po 2 tys. zł za każdy udział _ - podano w komunikacie.

Transakcja została zrealizowana w związku z wypełnieniem warunków umowy inwestycyjnej zawartej pomiędzy MCI.BioVentures i DNA Serwis 23 stycznia 2008 roku i oznacza planową realizację I rundy dofinansowania.

DNA Serwis oferuje usługi analizy sekwencji DNA wykorzystywanych w molekularnej diagnostyce medycznej, przemyśle, nauce oraz medycynie sądowej. Sekwencjonowanie DNA jest jedną z podstawowych metod biologii molekularnej, stosowaną zarówno komercyjnie, jak i w ośrodkach naukowych oraz w medycynie we wczesnym wykrywaniu niektórych chorób o podłożu genetycznym.

MCI.BioVentures jest funduszem kapitału zalążkowego inwestującym do 1 mln euro w spółki prowadzące działalność w sektorach biotechnologii, nowych leków i ochrony zdrowia na terenie Polski.

Środki funduszu będą przeznaczone na inwestycje w firmy na wczesnych etapach rozwoju (seed i start-up). Oczekiwana wielkość funduszu MCI.BioVentures wyniesie 20 mln zł, a 50% kapitału będzie pochodzić z dofinansowania, które MCI.BioVentures pozyskało poprzez podpisanie umowy o dofinansowanie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

MCI Management miała narastająco w I-IV kw. 2007 roku 77,25 mln zł skonsolidowanego zysku wobec 29,35 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 11,26 mln zł wobec 91,70 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)